10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
BU İŞİ DEVECİLER ÇÖZER!

BU İŞİ DEVECİLER ÇÖZER!

misi 2023-03-04 SÜRMANŞET

BU İŞİ DEVECİLER ÇÖZER!

ASIRLIK ZEYTİN AĞAÇLARINI BELEDİYE KEPÇESİYLE PARÇALADILAR!

RESMİ ARACI BABALARININ MALI GİBİ KULLANMIŞLAR!

Burhaniye Pelitköy’de kesilmesi yasak olan “Zeytincilik Yasası” ile korunması gereken asırlık zeytin ağaçlarını yok ederek otopark alanı kazandırmışlar. Kesilen ağaçları Belediye kepçesiyle parçalayıp keyfi olarak kesip yakacak odun yapmışlar!

Burhaniye Belediye kepçesinin zeytin ağacına kıyım yaparken suçüstü yakalanıp kamera ile kayıt altına alındı. Yaklaşık 200-300 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Otantik Kafe adlı ticari alanı işleten ve kendisini çevreye Alevi Dedesi olarak tanıttığı ileri sürülen Hulusi Gediklioğlu’nun Resmi hizmet yapması gereken Belediye kepçesini CHP kimliğini kullanarak iş yaptırdığı ileri sürüldü. Olaydan sonra Burhaniye Belediyesinin CHP’li Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban’ın kepçe sürücüsünün savunmasını aldığı ifade edildi. Belediye ekiplerinin söz konusu işletmeye ayrıcalık tanıyıp bütün işlerini bedavaya yapmışlar! Kamu malının şahsi işlerde kullanılması ve CHP kimliği taşıyan kişilerin özel işlerini yapmasına en büyük tepkinin Belediye Başkanı Deveciler tarafından gösterilmesi bekleniyor!

ŞİKAYETLER PEŞ PEŞE GELİYOR!

Olaydan sonra Pelitköy bölgesinden şikâyetlerde, Otantik adlı işletmenin yaz aylarında Jandarma karakolu ile iyi ilişkiler kurarak gecenin geç saatlerine kadar yüksek desibel yayınlar yaptığı, yapılan şikayetlerin Jandarma tarafından dikkate alınmadığı, Burhaniye Belediye ekiplerinin de aynı işletmeye torpil yaparak bütün işlerini bedavaya yaptıkları ileri sürüldü. Pelitköy sahillerinde yazlık işletmelere yapıla kıyakların tek tek ortaya çıkması bekleniyor!

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/BURHANİYE

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...