KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BÜYÜKŞEHİR’DEN HASTA NAKİL HİZMETİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN HASTA NAKİL HİZMETİ

Editör 2019-12-11 SÜRMANŞET

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 444 40 10 numaralı çağrı merkezinden talep oluşturan hastaneye ulaşım zorluğu çeken yatalak hastalara nakil hizmeti sağlıyor.

Öncesinde Kültür Daire Başkanlığı içerisinde müdürlük olarak yer alan Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla geride bıraktığımız Mayıs ayından itibaren daha organize bir şekilde hizmet vermesi amacıyla daire başkanlığı statüsüne getirildi. Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı; 5 soğutmalı 4 cenaze kapasiteli cenaze nakil aracı, 1 ambulans, 1 de sağlık tırıyla vatandaşlara hizmet veriyor. Tüm araçlarıyla 444 40 10 numaralı çağrı merkezine talep oluşturan vatandaşlara ücretsiz olarak; ilçeler arası ve il dışı cenaze nakil hizmeti, hastaneye ulaşım zorluğu çeken yatalak hastalara ise hastane nakil hizmeti sağlıyor. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü ve Karesi İlçe Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak talep edilen ilçelere sağlık tırı gönderen Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 2 kadın radyoloji teknikeriyle meme kanseri taramaları yapmayı da sürdürüyor.

THY İLE ÜCRETSİZ CENAZE NAKİL PROTOKOLÜ İÇİN  GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

2020 yılı içerisinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Türk Hava Yolları (THY) arasında yapılacak olan protokole, uzak illere cenaze nakillerinin ücretsiz olarak gerçekleştirilmesi için görüşmeler devam ediyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...