23 NİSAN KUTLU OLSUN
ÇEVRE PLATFORMLARI NEDEN YASALLAŞMIYOR?

ÇEVRE PLATFORMLARI NEDEN YASALLAŞMIYOR?

misi 2020-04-07 YAZARLAR

Türkiye’de her türlü Dernek kurmak yasal olduğu halde son yıllarda “platform” adı altında çevre gönüllüleri bir araya gelerek eylemler yapıyor?

Peki, bu platformların yasal bir dayanakları varmıdır?

Dernekler gibi Sivil Toplum Kuruluşları arasındamıdır?

Tabi ki “Hayır”

 

Neden Platform?

 

Çünkü yasal hiçbir dayanağı yok! 3 kişinin bir araya gelerek gönüllü eylem yapma ve kendilerini gösterme fırsatı buldukları, hiçbir sorumluluğu olmayan ve yasal dayanaklardan yoksun bir yapıdır! Sorumluluk olmadığı için Devlet kurumlarında “STK” olarak kayıtları da yoktur! Üyeleri kimlerdir? Yurt dışından bağış alıyorlar mı? Kimler filansa ediyor? Para kaynakları nedir? Masrafları kimler karşılıyor? Bunlar banka hesaplarında resmi olarak kayıt ALTINDAMIDIR? Kimler denetlemektedir? Çevresel eylemleri kimler organize etmekte? Nasıl Planlamaktadırlar? Liderleri kimdir? Kimlere Bağlıdır? Hangi çevre platformu tarafından yönlendirilmekte ve eylem planlamaktadırlar?

Daha birçok soru sorulabilir….!

Yani Dünyada çevrecilik adı altında el altından devlete karşı “Çevrecilik” adı altında kötü niyetli kişilerin her zaman içlerine sızabilecekleri ve burada ki çevre gönüllülerini istismar ederek “kötü” amaçlarına alet edebilecekleri bir yapıdır!

Türkiye’de her türlü platformu yasallaşmaya davet ediyoruz! İllegal bir eylem planınız yoksa! Devletinize güveniyorsanız, hepiniz STK olarak resmileşin ve yasal bir kimlik kazanın!

En önemlisi de içinizdeki çevreci kılığına girmiş “Ajanları” temizleyin! Unutmayın ki, Yurt dışı destekli, ekonomik destek alan ve belli vakıflardan beslenen birileri sizin temiz duygularını kullanıyor ve istemeden bile olsa Devletinize karşı sizleri ayaklandırıyor olabilir!

Çevreci olun, ama resmi olarak çalışmalarınızı sürdürün!

Platform çatısı altından masumca toplanıyorsunuz!

Amaçları Türkiye’ye zarar vermek ve ekonomisini çökertmek isteyenlere hizmet etmeyin! Unutmayın ki dış güçler her zaman saldırı durumda olduklarından uyumuyorlar!

Siz siz olun ayakta uyumayın!

İçinizdeki vatan hainlerini barındırmayın ve temizleyin…

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...