10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Devecilere helal olsun!

Devecilere helal olsun!

misi 2024-02-16 SÜRMANŞET

Devecilere helal olsun!

Burhaniye eski belediye başkanı Nejdet uysal‘ın oğlu Erman Uysal‘ın Ören’de milyonluk belediye tesisine bedavaya konma girişimini engelledi !

Babasının başkanlığı döneminde ailece bir çok yolsuzluk dosyasında adları geçen uysal ailesinin, Burhaniye’de kamu kurumlarından beklentileri bitmiyor! İhale almak adına her yolu mübah gören uysal ailesi şimdilerde Büyükşehir belediyesinden nemalanmak için Necdet Uysal'ın Büyükşehir meclis üyesi olması için canla başla çırpınıyorlar!

DSİ ihalesini unutmadık!

Babasının başkanlığı döneminde DSİ‘den alınan taşkın saha kanal ihalesinde, ihaleye fesat karıştırdığı gerekçesiyle kamu ihalelerinden men edilen Necdet Uysal’ın bu kararı siyasi baskılarla kaldırtıp, ihalelere kaldığı yerden yoluna devam ettiği biliniyor!

Babasının izinden giden Erman Uysal da 2023 yaz sezonunda örende 1,5 dönümlük kamu tesisini 40.000 $’a kiralayıp, İhalesiz olarak kendisine kiraya verilmesini talep etmişti. Burhaniye belediye başkanı Ali Kemal Deveciler, halkın malı olan yerlere yaptığı sosyal tesisler bir çok kişiye iş imkanı vererek, sosyal belediyeciliğin Körfez‘de tek örneği olmuştu.

Halkın malına çökmeye çalışıyor!

Burhaniye halkına yeni alanlar kazandırmak için Ören’de denize sıfır Selena Çay bahçesi olarak bilinen ancak Erman Uysal’ın “rakı sefası” adı altında “Martin Lunch” ismini alan belediye tesisi kamu yararına tahliye edilmek istenince, Erman Uysal bir süredir gizli yürüttüğü Körfez’de hakimiyet gazetesinden aleni saldırılarına devam etti!

Hakimiyet gazetesi batırmıştı şimdi yeniden canlandırıyor!

Hakimiyet gazetesi döneminde misafirleri eksik olmuyordu!

Burhaniye’de bir dönem hakimiyet gazetesini çalıştıran ve çok yakın arkadaşını gazetesinde misafir ettiği biliniyordu! Daha sonra Erman Uysal’ın batırdığı gazeteyi yeniden sosyal medya platformunda canlandırmasıyla ticari rakip gördüğü siyasi olarak beğenmediği kişilere saldırı yapması dikkatlerden kaçmadı!

Mutluluğunu belediye tesisine bağladı!

Bir süre önce yeniden dünya evine giren Erman Uysal‘ın mutluluğunu devam ettirebilmek adına belediyeye ait tesisin kendisine peşkeş çekilmesini istediği öğrenildi!

Deveciler, Burhaniye halkının malını koruyor!

Burhaniye halkının mallarını korumak adına tahliye işlemlerine devam ettiren başkan Deveciler yerel seçimlere kadar burasını halkın kullanımına açmak istediğini belirtmişti .
Bu duruma kızan Erman Uysal , gazeteci kimliğine bürünerek başkan Deveciler ve kamu hakkını savunan gazeteciyi hedef alarak haberler yaptı! Erman Uysal hakkında, Burhaniye Cumhuriyet Savcılığı‘nın soruşturma açması bekleniyor.

#ermanuysal. #martinlounce #ören #burhaniyebelediyesi #alikemaldeveciler #necdetuysal #burhaniyebeton #burhaniye #büyükşehir #balıkesir #sondakikaedremit #uysalkırmataş #havran

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...