Banner Reklamı
Deveyi havuduyla götürmüşler!

Deveyi havuduyla götürmüşler!

Editör 2019-06-20 SÜRMANŞET

Balıkesir hizmet beklerken, Büyükşehir Belediyesinde kamu görevlileri ile özel şirket sahipleri arasında kurulan “ekonomik çıkar bağları” ile Büyükşehir’in ihalelerini örümcek ağı gibi bağlamışlar!

300 sayfalık yolsuzluk dosyasında 15 kişilik kurum içi şebeke ile ihalelerin ve ödemelerin yapıldığı, Belediye dışından ise yandaş ve menfaatçi kişilere milyonlarca lira aktarıldığı inceleme kayıtlarına girdi.

Şişman ihaleler yapmışlar!

Balıkesir Büyükşehir’in 18 aylık karanlık döneminde ne ararsan var.

Gizli kamera ile şantaj amaçlı kayıt altına alınan kişilere “rüşvet vererek” kayıt altına almışlar.

Tehlike yaratacak kişileri 6. katta “arka odaya” alan Büyükşehir şebekesi, burada verdikleri rüşvetleri gizli kamerayla kayıt altına alarak “sus payı” dağıtmışlar. Büyükşehir'de İhaleleri aynı ekibin topladığı incelemlerde ortaya çıkarkan, Büyükşehir’de şişman rakamlar ile ihaleler şişirilmiş ve sonradan komisyonlar dağıtılmış iddiaları akıllara durgunluk verecek şekilde yaşandığı ileri sürüldü.

Vurgun Dosyasından ses yok!

Ses Haber ekibinin özel araştırmasında gündeme gelen ilk dosya hakkında “tık” yok!

Derin bir sessizliğe gömülen menfaat odakları ile büyükşehir sülükleri çamur atarak çıkış yolu bulmaya çalışıyorlar! Her geçen gün batağa saplanan organize ekip, yaptıkları şaibeli ihalelere kılıf bulmak konusunda uzmanlaşmışlar! Yerel seçimlerden sonra göreve gelen yeni Başkan Yücel Yılmaz'ın ilk işi bu ekibi dağıtmak oldu. Şimdilerde çil yavrusu gibi dağılan bu ekip, malum yerde gizli gizli buluşup savunma ve saldırı stratejisi belirliyorlar!

Bütün ihaleler mercek altına alındı!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin karanlık geçen 18 aylık dönemi inceleme altına alındı.

Büyün ihale dosyaları tek tek incelenirken, ihaleye katılan firmaların dosyalarına el koyan Sayıştay denetçileri “alım-satımları” tek tek denetledi. Hayali ve abartılı sayılarda mal alımı ve hizmet alımı, 21/B’den verilen ihaleler yapılmış olduğu anlaşıldı. Belediyenin piyasaya olan borçları bu ihaleyi alan şirketler üzerinden yapılarak adeta komisyon alınmış. Büyükşehir'de promosyon adı altında dağıtılan hediyeler ve bu ihaleleri alan firmaların verdiği şişkin teklifler ile milyonluk ihaleler yandaşlara peşkeş çekilmiş. Şimdi büyün gözler karanlık dönemin Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun kayınbiraderi Ahmet Eren'in kurduğu ilişkiler yumağı ve her gün Belediye'de daire başkanları ile yaptığı özel görüşmelere çevrildi.

Büyükşehir'de karanlık dönemin gazetecileri de aldıkları mamalar ile sessizliğe gömülürken, örtülü ve resmi ödemeler mercek altına alındı!

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...