EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
Devlet vatandaşına sahip çıktı

Devlet vatandaşına sahip çıktı

Editör 2020-08-21 SÜRMANŞET

Polis, 24 saat içinde ruhsatsız çalışan otoparkı kapattı..

Burhaniye Ören’de bazı cadde ve sokakları özel otopark alanı yapan ve yüksek bedelle otopark parası toplayan kişilere Devlet “DUR” dedi

Uzun bir süredir Burhaniye Ören’de bulunan cami önü, yan caddeleri, sokakları oto parka çeviren kişilerin yaz döneminde cami önüne bırakılan araçlardan bile 15 TL oto park ücreti aldıkları, namaza gelen vatandaşların bile otopark parası ödemek zomunda bırakıldığı yönünde gelen çok sayıda şikayet sonrası Balıkesir Valiliği hakarete geçti. Balıkesir Emniyet Müdürlüğü ekipleri şikayete konu yerde yaptıkları incelemelerde “ruhsatsız” kaçak olarak özel otopark olan yeri kapattılar. Adli ve idari işlemler başlatan Polis ekipleri vatandaşa rahat bir nefes aldırdı.

Ses Haber ekibine gelen şikâyet sonrası Devlet dişini gösterdi. Yıllardır ruhsatsız çalıştığı öğrenilen otopark 24 saat içinde kapatıldı.

Ses Haber ekibine gelen bir Okuyucu şikayetinde,

“ÖREN CAMİİNİN YANINDAKİ OTOPARK HARAÇ KESİYOR. KENDİ YERİ TAMAMEN SİT ALANINDA ACİLEN KAPATILMALI.

Burhaniye'de Ören caminin yanındaki otopark otoparkın dışındaki cami dahil tüm alanı bu yerleri ben belediyeye verdim. Hibe ettim diye kaldırımlar dahil her yerden haraç alır gibi oto park ücreti alıyor. İnanın Ören’e gitmektense Zeytinli ve Akçay'a gidiyorum. Böyle Turizm kalkınır mı.?? Konuyu Belediye Başkanı, Kaymakam ve Emniyet Amirliğine ilettim.2 Senedir bir işlem yapılmadı. Belediye Başkanı veya Kaymakamlık Buradaki Oto Park işletmesine Bak otoparkın olduğu bölgede Sit alanı. Oto parkın dışındaki araçlardan Oto park ücreti alırsan. Oto parkı kapatırız, Diye bir yazı göndersin. Bak bakalım. Oto Park sahipleri nasıl yola geliyor. Ondan sonra Burhaniye niye turist gelmiyor. Diye dırdır ediyorlar.” Vatandaş böyle isyan ediyordu..

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...