10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
DEVLETİN İÇİNE SIZMIŞ!

DEVLETİN İÇİNE SIZMIŞ!

misi 2023-11-08 SÜRMANŞET

DEVLETİN İÇİNE SIZMIŞ!

EDREMİT BÖLGESİNDE ADETA SKANDAL YAŞANIYOR!

KİMLERİ KEKLEDİ?

BELİNDE SİLAH ÜZERİNDE YELEK EMNİYETE BİLE GİRMİŞ!

SUÇ ÖRGÜTLERİYLE İÇKİ MASASINDA POZ VEREREK MEYDAN OKUMUŞ!

Edremit bölgesinde kendisini sahte MİT ve İstihbarat görevlisi olarak tanıtan 1 kişi Jandarmanın Operasyonu ile yakalandı!

Edremit Körfezinde Belinde Silah ve üzerine giydiği Jandarma ve Polis yeleğiyle elini konunu sallayarak Karakola giren Bekir Cafer Çetin adlı kişi Jandarmanın kahramanları tarafından yakalandı!

Bu adama kimler kol kanat gerdi?

Mafya örgütleriyle iş birliği yaparak Emniyet ayağından bilgi de sızdıran Dolandırıcının, düzenlediği sahte raporlarla Körfez bölgesinde birçok kişiye suç uydurup raporladığı, Devletin bazı güvenlik görevlilerinin de bu bilgileri ciddiye alıp dosya açtığı iddia edildi!

Suç Makinası gibi adam!

Güvenlik güçlerine normal bir vatandaşın bile kimlik kontrolü yapılmadan alınmadığı bilirken, suç dosyası hayli kabarık olan ve 1 yıldır bölgede MİT’çiyim diyerek, emniyet binalarına nasıl alındığı şaşkınlık yarattı. Hatta Emniyetin bazı görevlileriyle beraber kolkola gezdiği iddiaları ise vahim olarak değerlendirildi!

Suç dosyası kabarık

Edremit’te yakalanan Sahte İstihbarat kimlikli Dolandırıcının suç dosyasında neler yok ki!

Suç uydurma, Hükümlü ve Tutuklunun kaçması, Parada sahtecilik, Silahlı birden fazla kişi ile birlikte konutta geceleyin yağma, Borçlunun ödeme şartını ihlali, Muhafaza Görevini kötüye kullanma olarak sıralanırken karıştığı olaylar ise, Tehdit, Kasten Öldürme ve Ateşli silah ve bıçak bulundurma olarak belirtildi.

1 yıldır biliniyordu!

Edremit Bölgesinde kendisine sahte İstihbaratçı kimliği edilen ve Ayvalık’ta büyük bir operasyonla çökertilen suç örgütüyle işli-dışlı olan Bekir Cafer Çetin adlı kişinin, emniyetten aldığı bilgileri bu suç örgütüne aktardığı da gelen iddialar arasında yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde, “yakında bir gazeteciyi vuracağım” göreceksiniz diyerek suça bulaşan bazı kişilerden maddi menfaat sağladığı da ileri sürüldü. Edremit’te dürüst çalışan bazı Siyasetçi ve Emniyet görevlilerinin bu kişi hakkında yetkili birimlere “sahte kimliğini” gösterip gereğinin yapılmasını bile talep ettiği öğrenildi. 1 yıldır işlemediği suç kalmayan Dolandırıcıyı sonunda Jandarmanın kahraman ekipleri düzenledikleri operasyonla yakalandı. Sahte MİT’çinin 1 yıldır kimlerle iş birliği yaptığı ve hangi bilgileri suç örgütüne sızdırdığının ve 1 yıldır bu durumu fark edemeyen görevlilerin tespit edilmesi ve yaşanan olayların çok sıkı bir şekilde soruşturulması bekleniyor.

Balıkesir Valiliğinden gelen açıklamada

Edremit'te 'sahte' MİT elemanı yakalandı

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, dolandırıcılık suçuna yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Edremit ilçesinde (1) şüphelinin, kendisini MIT Görevlisi ve Jandarma istihbarat Personeli olarak tanıtmak suretiyle haksız kazanç sağladığı bilgisi alınması üzerine yapılan araştırma ve fiziki takip sonucu, şüphelinin yakalanmasına yönelik 06 Kasım 2023 günü icra edilen operasyonel faaliyet sonucu; Olayın şüphelisi sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Burhaniye T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Özel Haber: Doğan Doğan/Balıkesir

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...