10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
DEVLETİN TAŞINI TOPRAĞINI SATIYOR!

DEVLETİN TAŞINI TOPRAĞINI SATIYOR!

misi 2024-05-03 SÜRMANŞET

DEVLETİN TAŞINI TOPRAĞINI SATIYOR!

HAVRAN BELEDİYESİ KAÇAK TESİSLERİ MÜHÜRLEDİ

Ak Partili eski Belediye Başkanı Necdet Uysal Devletin 46 adet Zeytin ağacını kestiği yetmemiş gibi Hazine arazisini işgal edip kaçak bina yaparak ruhsatsız iş yeri açmış!

Edremit Körfezinde yıllardır Uysal ailesinin yasal olmayan işleri nedeniyle kamuoyu meşgul olurken, Kamu kurumlarında bir şekilde yolunu bulup takla attırtan ve adeta görmezden gelinen Necdet Uysal, servetine servet katarken, Devletin Maliye Hazinesine bile çöktüğü, Zeytincilik yasasına aykırı olarak kaçak inşaat yaptığı ve kaçak sanayi tesisi kurarak parke taş  üretim yaparak satışa başladığı ortaya çıkmıştı!

UYSAL HEP KAÇAK GÜREŞİYOR!

DEVLETİN ARAZİSİNE GECEKONDU YASASINI İHLAL EDEREK KAÇAK TESSLER KURMUŞ!

Havran’da yaşanan ve yasa tanımaz bir şekilde İmar kirliliği yaratarak Zeytinlik alana kaçak tesis kuran, çevredeki Kamuya ait alanda zeytin ağaçlarını keserek kendisine Hazine arazisinde yer açan Ak Partili eski Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a AK Partili Havran Belediyesi DUR Dedi! Yayın kuruluşumuz tarafından yaşanan olayların gündeme getirilmesi ve yasal olarak başlatılan işlemler sonrasında Havran Belediyesinden gelen açıklamada, “ Havran İlçesi Mescit Mahallesinde bulunan 163 Ada 33-34 nolu parseller (Necdet UYSAL) şahıs adına kayıtlı olup, 35 parsel ise Maliye ve Hazine bakanlığına aittir. Bahse konu olan işletme için Havran Belediyesi İş yeri açma ve işletme ruhsatı vermemiştir. Yapılan şikayete istinaden 163 Ada 35 nolu parsel Maliye Hazinesi adına kayıtlı taşınmazın içinde Necdet UYSAL tarafından yapılan ruhsatsız yapı 29.04.2024 tarih ve 2024/5 yapı tatil zaptı ve raporu ile 3194 sayılı İmar Kanunun 32. Maddesine istinaden mühürlenmiştir.” Sözleri yer aldı.

ÇED Gerekli Değil raporu alıp her işi yapıyor!

Havran’da çevre kirliliği yaratarak halk sağlığını tehdit eden Uysalgiller, Kamu kurumlarında ne hikmetse her işleri el altından bitiyor! Köylüler isyan edip, eylemler yaparken, tepkiler dindikten sonra “aynı tas aynı hamam” misali imam bildiğini okuyor!

GÖZÜNÜ PARA HIRSI BÜRÜMÜŞ!

Devletin Toprağını satarak yol buluyor! Gariban vatandaş 3 metre yer işgal etse tepesine çöken kamu kurumları nerede?

Necdet Uysal’ın yasal olmayan işlerinin biri bitiyor, biri başlıyor. Hazine arazisini işgal ettiği yetmiyormuş gibi devletin toprağını bile sattığı iddia edildi. Havran İlçesi Mescit Mahallesinde bulunan 163 Ada 33-34 nolu parseller Maliye Hazinesine ait alanda kestiği zeytin ağaçları için yasal işlem yapılmazken, şimdi de Devletin toprağını sattığı iddia edildi.

Ses Haber ekibinin yaptığı haberler sonrasında Duyarlı bir vatandaşın yaptığı yorumda, “Bende TRT haberi götürdüm kapandı ama AKP’den başkan olunca gene açtı kırma taş tesislerini Büyükdere kanserden ölüyor umurunda mı? ama birde öbür taraf var burada nasıl olsa işini beceriyor ama orda ne yapar bilmem!” diyerek yaşanan olaylara tepki gösterdi.

125 ZEYTİN AĞACINI KESMİŞ!

SÖZDE ÇEVRECİLERİN AYAKTA UYUDUĞU AĞAÇ KATLİNDE UYSAL İŞİNİ KILIFINA UYDURMUŞ!

Havran’da yıllardır görmezden gelinen Necdet Uysal ve şirketleri babasının malı gibi zeytin ağaçlarını keserek kendisine boş alan yaratıyor. Daha önceden yapılan şikayetler sonrasında zeytin ağaçlarını kestiği resmi olarak belgelenen Necdet Uysal hakkında, “Balıkesir Tarım İl müdürlüğü ekipleri yaptıkları incelemelerde toplam 46 adet Kamuya ait zeytin ağacını kestiği tespit edilirken 12.750 TL komik para cezası kesildiği öğrenildi. “Havran ilçesi Mescit 165 ada, 33 parsel, 5.952,00 m² yüzölçüme sahip, tarla vasfında, mülkiyeti Necdet UYSAL’a ait söz konusu parsel için Tarım İl Müdürlüğümüzce 24/08/2011 tarih ve 15499 sayılı yazı ve 01/04/2014 tarih ve 6561 sayılı yazılarla Kum Çakıl ocağı ile Kum-Çakıl-Taş Yıkama-Kırma ve Eleme Tesisi için uygun görüş verildiği, söz konusu taşınmazla ilgili olarak 2017 yılında yapılan inceleme sonucu, parsel alanının dışına çıkılarak komşu parseller ile dere yatağında da faaliyet yapıldığı, Valilik Makamınca onaylanan iki adet Toprak Koruma Projesi ve 20/06/2011 tarihli taahhütnamede belirtilen hususlara uyulmadığı, Mescit, 165 ada, 34 parselden 22 (yirmiiki) adet, Mescit, 163 ada 35 parselden 15 (onbeş) adet, Mescit, 165 ada, 44 parselden 7 (yedi) adet ve bu parsellere komşu tescil harici alanlardan 81 (seksenbir) adet olmak üzere toplam 125 (yüzyirmibeş) adet zeytin ağacının söküldüğü tespit edilerek 3573 sayılı Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkında Kanunun Madde 20 – (Değişik: 28/2/1995 - 4086/5 md.) birinci fıkrası gereği; Havran Kaymakamlık Makamının 25.07.2017 tarih ve 2017/3 nolu kararı ile 12.750,00 TL İdari Para Cezası uygulanmıştır” sözleri yer aldı.

İÇME SUYU KAYNAKLARINI KİM KORUYACAK?

AK Partinin adını kullanarak siyasi imtiyaz ve Nüfuz kullanan Necdet Uysal’ın son hamlesi Havran’ın Sarnıç, Dereören ve Halılar köyünün içe suyu bu hat üzerinden temin edildiği bölgeyi tehlikeye soktuğu iddia ediliyor. Balıkesir Valiliğinin acil olarak duruma müdahale etmesi isteniyor.

Özel Haber: Doğan Doğan/HavraN

#havranbelediyesi #balıkesirçevreşehircilikmüdürlüğü #balıkesirvaliliği #havran #necdetuysal #uysalkırmataş #havraninönüköyü #zeytincilikyasası #kaçaktesis #çevrekirliliği #havrançayınıkirletiyor #uysalkaçakinşaatyapıyor #ermanuysal #sondakikaedremit #doğandoğanözelhaber #balıkesir #edremit #akparti #chp #tbmm #kocaseyitköyü #büyükdereköyü #eminersoy #ahmetakın #balıkesirbüyükşehir #havrankaymakamlığı #edremitcumhuriyetsavcılığı

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...