10 KASIM ATAMIZI ANIYORUZ
Edremit Belediyesi’nden öğrencilere robotik kodlama eğitimi

Edremit Belediyesi’nden öğrencilere robotik kodlama eğitimi

misi 2019-06-18 Bilgisayar

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan öğrencilere karne hediyesi verdi. Robotik kodlama atölyesinde eğitim hakkı kazanan çocuklara altı ay temel mühendislik eğitimi verilecek.

Balıkesir’in Edremit İlçesinde Edremit Belediyesi okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilere karne hediyesi olarak robotik kodlama eğitimi veriyor. KT Robotics kodlama atölyesinde uzay temalı olarak verilen tasarım ve kodlama eğitimine katılan 50 öğrenci, farklı yaş gruplarına ayrılarak uzay keşif aracı tasarladı. Bu araçların kodlamalarını da kendileri yapan öğrenciler, keşif araçlarına kodlama eğitimi yardımıyla hareket kabiliyeti de kazandırdı. Robotik kodlama kavramını uygulamalı öğrenen öğrenciler, takım çalışmasıyla beraber temel mühendislik ve fen bilgisi eğitimini gördüler.

Temel seviye kodlarla bir keşif aracının görevleri, kod değişikliklerinde yaşanan gözlemler ve aynı kodlarla farklı yapılabilecek tasarımlar konusunda tasarım ve kodlama sürecindeki temel eğitimleri aldılar. Edremit Belediyesi ve KT Robotics işbirliği ile başlatılan çalışma sonucunda öğrencilere teknolojinin doğru kullanımıyla birlikte problem çözme becerisini yaşayarak öğrenirken, robotik araç yapımında eğitimden eğlenceyi ayırmayarak kalıcı öğrenim hedefleniyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...