Sabahattin Ali Anı Evi açılışı
EDREMİT’E YENİ KAYMAKAMLIK

EDREMİT’E YENİ KAYMAKAMLIK

Editör 2021-04-01 SÜRMANŞET

EDREMİT’E YENİ KAYMAKAMLIK

Büyüyen, gelişen Edremit’e resmi kurum yetişmiyor! Edremit’te bulunan resmi kurumlar tek tek daha büyük ve vatandaşa rahat hizmet verebilmek adına yeni binalarına taşınırken, sıra Edremit Kaymakamlığına geldi.

Edremit İstasyon Caddesi (Eski Tren istasyonu) üzerinde bulunan Karayolları 14. Bölge müdürlüğü Güre’de inşa edilen yeni yerine taşındı. Karayollarından kalan alana ise Edremit’in yeni Kaymakamlık binası yapılacak. İhale ve yapım çalışmaları için süreç devam ederken 5 katlı modern ve birçok resmi kurumu içinde barındıracak olan binanın inşaatına başlaması için gün sayılıyor.

Kaymakam inceleme yaptı

Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, geçtiğimiz aylarda yeni yapılacak Kaymakamlık proje alanında incelemeler yapmış ve şu açıklamayı yapmıştı.  “Yeni kaymakamlık projesi ile ilgili bilgiler aktaran Kaymakam Ünsal; “İlçe merkezinde hizmet sunan mevcut hükümet konağımızın küçük olması sebebiyle ilçemizdeki birçok resmi kurum Edremit’te farklı adreslerde vatandaşlara hizmet sunmaya devam etmektedir. İlçemizde resmi kurumların hizmetlerinin tek adresten yürütülmesi, vatandaşların hizmete kolay erişiminin ve ulaşımının sağlanabilmesi için tüm kurumların tek çatı altında toplanarak hizmet sunabilmesi amacıyla Edremit’te Yeni Hükümet Konağı yapım projesi çalışmaları yürütülmektedir. Bizler de Edremit’e değer katacağına inandığımız bu önemli yatırımı Edremit’e kazandırmak için yakından takip etmekteyiz. İsteğimiz ve gayretimiz Edremit’ yakışır, önemli kamu yatırımlarının hayata geçirilmesi ve vatandaşımıza en iyi hizmetin verildiği mekânlar olmasını arzu ediyoruz. Bu yönde de gayret gösteriyoruz.  Bu kapsamda yeni hükümet konağı projemizin yapılacağı alanda incelemelerde bulunduk. Kısa süre içerisinde ihale çalışmaları tamamlanacak ve yapım aşamasına geçilecek yeni hükümet konağımız; Edremit’e yakışır 5 katlı güzel ve modern bir binada hizmet sunmaya başlayacaktır”

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...