10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
EDREMİT’İN 5 YIL DAHA KAYBETMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

EDREMİT’İN 5 YIL DAHA KAYBETMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

misi 2024-03-26 SÜRMANŞET

EDREMİT’İN 5 YIL DAHA KAYBETMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Muhammed Vurmaz, "Edremit şuanda bahsettiğiniz gibi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi değil. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın katılımlarıyla yaptığımız Ülkü Yolu açılışını gerçekleştirdik. Bu proje çok ciddi bir yatırımdı. Edremit’in 50 yıllık ulaşım sorununu çözecek bir proje ile Edremit’in merkezini sahil ile bağladık. 34 yaşında Balıkesir’in en genç belediye başkan adayı olarak projelerimizle, vaatlerimizle halkın karşısına çıkıyoruz. Edremit’in en önemli sorunu alt yapı. Yağmur suyu ile kanalizasyon hatlarının ayrılması işlemleri.. Popülist siyasi yaklaşımları bir kenara bırakıp, siyasi partinin konforunu bir kenara bırakıp, hizmet odaklı Edremit’in yönetilmesi gerekiyor. Edremit’in bir 5 yılının daha kayıp olmasını istemiyoruz. Hükümetimizin ve Büyükşehirimizin destekleri ile birlikte Edremit’i bu 5 yıl içinde hizmetlerimizle 25 yıl daha ileri götürmeyi hedefliyoruz” dedi.

GÜRE’DE ARITMA SORUNU ÇÖZÜLDÜ..

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Varolan arıtmalarımız aslında normal nüfusu kurtarıyor. Ama 1 Milyon nüfusa ulaşan bir yaz sezonunda arıtmalarımız yetersiz kalıyor. Fosseptik kullanılan yerlerimiz var. Örneğin Güre gibi. Şuanda yer tahsisini yaptık, temelini atma aşamasına getirdik. Güre’de en kısa zamanda arıtma faaliyete geçerek hizmete başlıyoruz. Ekiplerimiz çalışmalara başladılar.” dedi.

DOĞALGAZ, EDREMİT’İN HER BÖLGESİNE ULAŞTIRILACAK!

Muhammed Vurmaz, “Edremit’te mevcut belediyenin doğalgaz ile ilgili aksiyon alamamasından kaynaklı 2 yıl bir kaybımız oldu. Edremit’in merkez mahallelerinde doğalgazın ulaşamadığı yerler var. Biz taahhüt ediyoruz, 2024 yılının sonuna kadar Akçay’ın tamamında 2025 yılının kış ortasına kadar da Altınoluk dahil olmak üzere tüm ilçe sınırlarında doğalgaz konforuna ulaştıracağız.” Dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...