EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
EDREMİT ÖĞRETMENLERİNDEN MÜZİK ZİYAFETİ

EDREMİT ÖĞRETMENLERİNDEN MÜZİK ZİYAFETİ

Editör 2019-11-26 GÜNCEL HABER

Türk müziğinin ustaları öğretmenlerce anıldı.

Orkestra ve solistlerin tümünün öğretmen olduğu müzik dinletisinde tema “Ustalara Saygı” oldu.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserlerin bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi. Orkestra ve solistlerin tümünün öğretmen olduğu müzik dinletisinin teması “Ustalara Saygı” oldu. 16 öğretmen Türk müziğinin ustalarına ait 13 ayrı eser seslendirdi. Dinletide Selda Bağcan’dan Arif Sağ’a, Cem Karaca’dan Nilüfer’e, Neşet Erteş’tan Sezen Aksu’ya kadar toplumumuza mal olmuş birçok sanatçının seslendirmiş olduğu eserler yer aldı.

Konserin sonunda bu ziyafette emeği geçen öğretmenlere çiçek ve teşekkür belgeleri takdim edildi; İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç çiçeklerini takdim ederken, Şube Müdürleri Ali Erkoç ve Fehim Altun’da teşekkür belgelerini vererek değerli öğretmenlerimizi tebrik ettiler.

Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, izleyenlerin büyük beğenisini kazanan dinletiyle ilgili şunları dile getirdi: “Öğretmenlerimiz Müziğin ustalarını bu gece ustaca yâd ettiler. Ses verdikleri eserlerle adeta kulaklarımızın pasını sildiler. Göstermiş oldukları özveri ve emeğe çok teşekkür ediyorum. Ağzınıza yüreğinize sağlık öğretmenlerim. Salonu hınca hınç dolduran siz değerli misafirlerimiz sizlerin de ayaklarınıza sağlık bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkürler.” dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...