19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun
EDREMİT OTOGARINA YÜCEL YILMAZ İMZASINI ATIYOR

EDREMİT OTOGARINA YÜCEL YILMAZ İMZASINI ATIYOR

misi 2021-05-10 SÜRMANŞET

EDREMİT OTOGARINA YÜCEL YILMAZ İMZASINI ATIYOR

Balıkesir Büyükşehir Edremit terminalini yenileme çalışmaları başladı. Bayram öncesi, iş makinaları Edremit Otogarını yenilemek için sabahın erken saatlerinde çalışmaya başladılar. Edremit’e yakışır Otogar yapmak için 4 milyon lira bütçe ayıran Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yıllardır bakımsızlıktan dökülen bina ve çevre düzenlemesi için ilk adımı attılar.

Edremit Körfezinde  yaptığı hizmetler  ile dikkat çekmeye başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Edremit OSB yanında bulunan 3,5 kilometrelik yolu bitirir bitirmez Edremit Terminal düzenlemesinin başlaması için talimat verdi. Yaz sezonu başlamayan Edremit’e yakışan bir terminal binası hizmete girmiş olacak.

1991 yılında hizmete giren Edremit Otogar binası, 30 yıldır ilk defa kapsamlı bir düzenlemeyi Büyükşehir Belediyesi tarafından görmüş olacak. Kış aylarında yağışlı havalarda delik deşik olan binanın her yeri akıyor ve kirlilikten bazı bölümler kullanılamıyordu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi başkanı Yücel Yılmaz, “ Şehrimizin uzun yıllardır ihtiyaç duyduğu Edremit Şehirlerarası Otobüs Terminalinin yapım çalışmalarına devam ediyoruz.

Terminal tamamlandığında Balıkesir’imizin gelecek vizyonuna değer katacak.” Dedi.

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...