MURAT YÜZGÜNÇ MR ZEYTİNCİLİK
EL OĞLU GÖRÜR POLİS VE JANDARMA GÖRMEZ Mİ?

EL OĞLU GÖRÜR POLİS VE JANDARMA GÖRMEZ Mİ?

misi 2021-06-26 SÜRMANŞET

EL OĞLU GÖRÜR POLİS VE JANDARMA GÖRMEZ Mİ?

POLİS VE JANDARMANIN GÖZÜ ÖNÜNDEN GEÇERLER AMA GÖRÜLMEZLER!

Edremit Körfezinde Devlet yollarına Ağır tonaj ile Zarar veren firmalara tanınan imtiyaz zirve yaptı! Devletin Trafik güvenlik güçleri sayesinde can ve mal güvenliğimiz tehlikeye girerken, birilerinin bu ihmal sonrası cebi doluyor!

Ton ve M3 aşımı yapan firmaların her gün Devletin denetim yapmakla görevlendirdiği Trafik Polisi ve Jandarması yıllardır bu sisteme yol vermekten Devlet yollarının maddi ve manevi zarar görmesinin ana sorumlusu oldular!

Edremit Körfezinde ticari itibar ve büyük sermaye sahibi bu şirketlere tanınan imtiyaz sayesinde şirketler para kazanırken, devlet yolları çökmeye devam ediyor.

JANDARMANIN VE TRAFİK EKİPLERİNİN İÇİNDE İŞ BİRLİKÇİLER(Mİ) VAR?

Yıllardır önlenemeyen ağır tonaj kural ihlaline kimler göz yumuyor! 1-2 Gazetecinin konuyu gündeme almasıyla 1 hafta normalleşen ağır tonaj firmaları, konu gündemden düşünde “eski tas eski hamam” moduna geri dönüyorlar! Görünen köyün kılavuz istemediği ağır tonaj olaylarının son bulmaması halinde video kaydı ile ihmal ve istismar edilen bölgelerde ki ana sorumlular tek tek tespit edilecek Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağı hatırlatıldı.

“ÇİFT İRSALİYE VE KANTAR FİŞİ TAŞIYORLAR!”
 

Edremit Körfezinde Devlet Karayollarının, Büyükşehir’in, ilçe Belediyelerinin milyonlarca lira harcayıp yaptıkları yollar, Ağır tonaj saran araçlar tarafından heba ediliyor! Edremit Körfezinde yol kontrol noktası olmaması, kantar ölçümü yapılmaması nedeniyle Araç tonaj saran TIR, Kamyon ve Beton mikserleri Devlet yollarının anasını ağlatıyorlar!

AĞIR TONAJ MİLLİ SERVETE İHANETTİR.!
 

Her türlü oyunu bozan Devletin Güvenlik güçleri, Ağır tonaj saran firmaların çift irsaliye oyununu bozamıyor! Sabah saatlerinde Beton santrallerinden çıkan araçlara ilk olarak normal tonajda irsaliye kesiliyor. Bu irsaliye ile akşama kadar normal tonaj gibi denetimlerden yırtıyorlar. İrsaliye saatine bakmayan Trafik denetleme ekipleri, şüphelendikleri araçları kantara çekse araç başına Devlet 10 bin lira kazanacak! Ancak Trafik ekipleri nedense???? Bu uygulamayı yapmayıp, normal tonaj gibi gözünün önünden gelip geçen araçları “görmezden!” gelmeye devam ediyorlar.

KANTAR FİŞİNDE DE AYNI OYUN VAR

Taş ocaklarından çıkış yapan ağır tonajlı araçlarda 2 kantar fişi bulunuyor!

Bu araçlarda denetimlerde normal tonajda olan kantar fişini gösterip 26 ton olması gereken araçlarında ki 45 ton ile geçiş yapıyorlar! Gözle görünür bir şekilde ağır tonaj olduğu belli olan araçları “göz kararı” ile bile denetmemek için görmezden gelen bazı trafik denetleme ekiplerin milli servete ihanet eden bu araçlara neden göz yumdukları anlaşılamıyor(!)
 

Devletin Jandarması ve Trafik polisiyle dalga geçen firma sahipleri ceplerini doldururken, Devlet yol yapmak, tamir etmek, çöken yolları düzeltmek için yine milyonlarca lira harcamak zorunda bırakılırken, Basın yayın organlarında konuyla ilgili haberlerin yer almasından sonra 1 hafta sıkı denetim, sonrasında aynı tas aynı hamam devam eden sistemde kazanan para babası Patronlar olurken, Kaybeden Devletin milli serveti oluyor!

 

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...