10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Eledim eledim molozu eledim, kimseye göstermeden yeniden getirdim!

Eledim eledim molozu eledim, kimseye göstermeden yeniden getirdim!

misi 2023-02-25 SÜRMANŞET

Eledim eledim molozu eledim, kimseye göstermeden yeniden getirdim!

Doğalgaz Dolgu vurgunu Edremit’ten sonra Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık’a sıçradı!

Edremit bölgesine döşenen Doğalgaz Boru hatlarına parmak basmaya devam ediyoruz!


Her gün yeni bir marifetleri ortaya çıkan AKSA Doğalgaz’ın taşeron firmaları yolsuzluk yapmayı bırakmadılar! Devletin, “adam gibi yapın” dediği ve ödeneklerini, hak edişlerini adam gibi yapılan iş için ödediği bilinirken, alt ve yan taşeronlar Doğalgaz vurgun sahasında at koşturuyorlar.

Kazdıkları çukur topraklarını eleyip getirmişler!

Çelik hatlar gündeme geldi!


Edremit’in Altınkum mahallesinde patlamaya hazır bomba gibi boru hattı döşeyen Çavdar Hafriyat adlı firmanın, denetimden ve kontrolden uzak meydanı boş bulmasıyla milyonlarca liralık bypass malzemesini almak yerine “dandik dolgu” ile günü kurtardığı iddia ediliyor. 80 cm derinliğinde ve 30 cem genişliğinde kazılması gereken boru hatlarını kafalarına göre kazıp, kafalarına göre dolduran ekip malı götürmeye devam ettiği ileri sürülüyor.

Kazdıkları çukura kendileri düşecek!

Doğalgaz buru hatları açılırken Edremit Belediyesine zarar vermek için sökülmek yerine kırılarak kaldırılan parke taşlarını kendi depolama alanlarına nakleden Çavdar Hafriyat, burada “eleme yaparak” aynı malzemeyi dolgu işlerinde kullandığı ortaya çıktı! Bölge’de yasal dolgu malzemesi satışı yapılan yerlerden malzeme alımı yapmayan firmanın, bu şekilde eleme yaparak milyonlarca liralık haksız kazanç elde ettiği ve devleti kandırdığı iddia ediliyor. Çavdar Hafriyat adlı firmanın bazı bölgelerde ise kazdığı malzemeyi geri doldurduğu ve doğalgaz borularında patlamalara neden olacak taş parçaları ile yastıklama yaptığı fotoğraflarla ortaya çıkmıştı. “Dandik dolgu” işini denetlemesi gereken ARZ Mühendislik firmasıyla ikili ilişkiler içinde olduğu ve SPONSOR olarak birbirlerine destek verdikleri de sosyal medya paylaşımlarıyla deşifre olmuştu! Konunun gündeme gelmesiyle sosyal medya paylaşımları apar-topar silindi!

Üç maymunu oynayanlar açıklanacak!

AKSA Doğalgaz, Akden doğalgaz, Çavdar Hafriyat ve ARZ Mühendislik şirketlerinin bu kadar pervasız ve yasa, yönetmelik tanımaz tutum ve davranışlarının arkasında kimin olduğu, Bölge halkının hayatını tehlikeye atmasını ve vurgunlarına devam etmelerine seyirci kalanların önümüzdeki günlerde açıklanacağı öğrenildi!

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/EDREMİT
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...