EDREMİT BELEDİYESİ EMİTT TURİZM FUARI
ENSAR AYTEKİN BALIKESİR’DE ALEVİ KÖYLERİNE HİZMET AYRIMCILIĞINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

ENSAR AYTEKİN BALIKESİR’DE ALEVİ KÖYLERİNE HİZMET AYRIMCILIĞINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

misi 2019-07-17 POLİTİKA

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin Balıkesir’de Alevi köylerinin boşaltılmasını Meclis gündemine taşıdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kurum’un yanıtlaması talebiyle soru önergesi veren Aytekin, Alevi vatandaşların yaşadığı bölgelerde hizmet alımlarında ayrımcılık yapıldığının da altını çizdi.

Ensar Aytekin’in konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Türkiye’de her geçen gün iktidar eliyle harlanan kutuplaştırma politikası bugün kendini Balıkesir ilimizde göstermektedir. Yüzyıllardır burada birlikte yaşayan her türlü etnik yapıdan vatandaşımız 2019 Türkiye’sinde ayrımcılığa uğruyor. Alevi, Çepni ve Türkmen köyleri hizmet alımlarında adeta üvey çocuk muamelesi görüyor.

 

Kamu Hizmetinde Etnik Yapı Ayrımı!

 

Doğaya düşman olanların bir süredir gözünü Balıkesir’e diktiğini biliyoruz. Ancak bu kez baraj yapacağız diyerek Alevi köyleri boşaltılmak isteniyor. Yol yapımda ise adeta etnik köken gözetiliyor. Alevi köyleri, Türkmen ve Çepni köyleri hizmet alımında eşit koşullardan yaranamıyor! Balıkesir ilimiz bu kez başka yollar ile tehdit ediliyor. Vatandaş hizmet alamıyor, seçim dönemi verilen sözler ise teker teker unutuluyor.

Bu sorunu Meclis gündemine taşıyarak Balıkesir halkının sorularını Sayın Bakan’a ilettik. Dileriz bu tehlikeli süreçten vazgeçilir ve Balıkesir’de süren birliğimize zarar verilecek adımlar atılmaz.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...