Banner Reklamı
ESNAFIN KULLANDIĞI KREDİLER İÇİN UYGULANAN FAİZ ORANI DÜŞTÜ

ESNAFIN KULLANDIĞI KREDİLER İÇİN UYGULANAN FAİZ ORANI DÜŞTÜ

Editör 2019-11-05 GÜNCEL HABER

TESKOMB Genel Başkanı A. Kadir Akgül’ün çalışmaları ile Hazine Maliye Bakanlığı ve Halk Bank Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler neticesinde esnafın kullandığı krediler için uygulanan yıllık %8 olan faiz oranı %2’den %1’e düştü.

Edremit Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alparslan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “TESKOMB Genel Başkanımız A. Kadir Akgül’ün gayretli çalışmaları ile Hazine Maliye Bakanlığımız ve Halk Bank Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler neticesinde esnafımızın kullandığı krediler için uygulanan yıllık %8 olan faiz oranı %2’den %1 düşmüştür. Kredi vaadesi 1 yıldan 5 yıla kadar olarak belirlenmiştir. 04 Kasım 2019 yılı itibariyle Halk Bank aracılığı ile bölgemize bağlı kooperatiflerimiz kefaleti ile kullanılacak krediler için yapılan bu olumlu düzenleme için başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Hazine Maliye Bakanlığı’na teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız A. Kadir Akgül’e esnafımıza ve bölgemize verdiği destekten dolayı şükranlarımızı sunarım.” Dedi.

 

BAŞKAN ALPARSLAN, “BÖLGE ESNAFLARIMIZ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Alparslan, “2014 yılında göreve geldiğimiz günden bu yana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin toplam plasmanı 6 milyon iken, şimdi ise 60 milyon kullandırım oldu. Talep oranı 19.2 idi şimdi, %8’e düştü. Tabiki de bunlar üyemizin düzenli ödemesinden kaynaklı. Üyelerimize teşekkür ediyorum. Faizler %5 iken, Mayıs ayında %8’e çıktı ama TESKOMB Genel Başkanımız A. Kadir Akgül’ün gayretli çalışmaları ile Hazine Maliye Bakanlığımız ve Halk Bank Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler neticesinde 04 Kasım 2019 tarihinde %6’ya düştü. Banka komisyonları da % 2’den, %1’e düştü. Bölge esnaflarımız adına teşekkür ediyorum” Dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...