10 KASIM ATAMIZI ANIYORUZ
ETKİSİZ, YETKİLİ BAŞKAN!”

ETKİSİZ, YETKİLİ BAŞKAN!”

misi 2021-02-04 BALIKESİR'DEN HABERLER

HALKIN MENFAATLERİ 3-5 ÇAPULCUYA BIRAKILAMAZ!

CHP’li Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve ekibi, belediyeyi CHP Genel Merkezi’nin arka bahçesi gibi kullanmasına müsaade ederek yanlış uygulamalarına yenilerini ekliyor.

Ankara’dan siparişle Edremit’e gönderilerek EDBEL’de istihdam edilen kişilerden bazılarının, terör örgütü PKK sempatizanı ve uyuyan hücreler konumunda bekletildiğini düşündüklerini ifade eden AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, konuyla ilgili yazılı açıklamalarda bulundu. Umutlu, “Edremit Belediyesi, CeHaPe Genel Merkezi koridorlarından idare edilemez. Bay Kemal’in HDP ile olan ittifakını ilçemizde görüyoruz” şeklindeki net tavırlarıyla, konuları soru önergesi halinde yetkili mecralarda gündeme getireceklerini belirtti.

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı olarak, tüyü bitmemiş yetimin dahil üzerinde hakkını taşıyan Edremit Belediyesi’nin ve halkın menfaatlerini 3-5 çapulcuya bırakmayacaklarını vurgulayan başkan Umutlu, “Edremit Belediyesi’nin ve Edremit halkının haklarını savunma amacımızdan vazgeçmediğimiz gibi, ilçemizin adının lekelenmesine de müsaade etmeyeceğiz. Edremit Belediye Başkanlığı Makamı’nı meşgul eden Hasan Arslan, belediyeyi CeHaPe’nin arka bahçesine dönüştürmeye başladı. Böylelikle, belediyeyi yönetemediğini de yine göstermiş oldu. Ankara’dan aldıkları talimatlara uyarak EDBEL’de istihdam edip, binlerce lira maaşla çalıştırdıkları kişilerin bir çoğunun sabıkalı ve PKK sevicisi olduğunu öğrendik. PKK sevicisi bu kişilerin de, örgütün uyuyan hücreleri olarak bekletildikleri yönünde de düşüncelerimiz mevcut. Edremit Belediyesi sahipsiz değil! Hasan Arslan, yetkili ama etkisiz bir başkan. Edremit Belediyesi’nin gelirleri, malları ve mülklerinde her bir ilçe sakininin hakkı vardır. Benim Tuzcumurat’ta, Gazicelal’de ve daha birçok mahallemde iş bekleyen vatandaşım dururken, niteliksiz, iş bilmez, CeHaPe holiganı olmaktan başka vasfı olmayan ithal işçi getirmek te ne oluyor! Kimse belediyeyi babasının çiftliği gibi yönetmeye çalışamaz. Hele ki ilçeye ithal getirilen bu işçilerin PKK sevicisi olması konusu, Edremit’i karanlık günlere sürükleyecek skandal niteliğindedir. İthal getirilen EDBEL çalışanlarının yüksek maaşlarla çalıştırılması, ilçemizde iş bekleyen yüzlerce kişinin haklarına da tecavüz edilmesi anlamına gelir. O zaman Karayılan’ı da EDBEL’de işe alın! Tüm bu yaşananları İyi Parti de görmelidir ve durduğu yeri gözden geçirmelidir. Doğrudan teminli yüzbinlerce lira tutarındaki faturalardan haberdar olduğumuz gibi, bunlarla ilgili halkımızı bilgilendirmeyi sürdüreceğiz. CeHaPe’nin yönetici kademesindeki istifaları da her geçen gün görmekteyiz. İstifaların gerekçeleri genellikle CeHaPe-HDP-PKK işbirliğidir. EDBEL, bünyesindeki otelleri kimlere ne karşılığında verdi? Otellerin çok yüksek rakamlı restorasyon harcamalarının detayları nedir? Ankara’dan ithal çalışanları barındırma sebebiniz nedir? Kaç ithal çalışan mevcut? EDBEL tarafından kimlere, ne bedellerle büfeler verildi? Görevde olduğunuz 2 yılda EDBEL ne kadar gelir elde etti ve ne kadar borcu oldu? Tüm bu soruların muhatabı CHP’li Belediye Başkanı Hasan Arslan’dır. Yaptığımız suçlamalara ve iddialarımıza sessiz kalan sayın Arslan’ın bu sorulara da seyirci kalacağından eminiz” dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...