KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
ETME BULMA DÜNYASI…

ETME BULMA DÜNYASI…

Editör 2020-07-09 BALIKESİR'DEN HABERLER

BALIKESİR'DE ŞAHLANDI, MARDİN'DE PATLADI!

Eski Balıkesir Valisi Mustafa Yaman'ı Edip Uğur'un vebali çarptı...

Yaşanan bu ibretlik olaya bizimde söyleyecek bir sözümüz olsun : “Olsun be aldırma, Yaradan yardır. Sanma ki zalimin ettiği kardır. Mazlumun ahı indirir şahı. Her şeyin bir vakti vardır. “Yunus Emre”

Balıkesir'de her türlü devlet imkânlarını kullanarak eski Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile kavgaya girdi, Balıkesir’i yağmalamak isteyen menfaat odaklarına imkân sağladı! Edip Uğur’a kurulan kumpas’ın Bürokrat ayağında bulunduğu ileri sürülen Vali Yaman’ın devletin kurumlarına ısmarlama raporlar yazdırdığı ve bu raporların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gitmesini sağladığı ileri sürülmüştü. Edip Uğur’a kurulan Kumpasın başarıya ulaşmasıyla Balıkesir’de yağma dönemi başladı. Süreç içinde görev alan ve yandaş olarak bu kumpasa bulaşanlar, destek verenler ekonomik olarak ihya edilirken, yolsuzluk, rant, vurgun, menfaat, çıkar sağlamak olağan bir döneme girmişti. Bu süreçte Balıkesir görmediği vurgunlara sahne oldu!

AK Parti İl Başkanlığı toplantısını canlı dinliyordu!

Bununla da kalmayan Vali Yaman, Balıkesir’de AK Parti il Başkanlığı yönetim kurul toplantılarını ayarladığı yandaş yönetim kurul üyesi vasıtasıyla canlı dinlediği de iddia edildi. O dönem yönetim kurulunda bulunan M. A’ın toplantı esnasında telefon ile Vali Yaman’ı arayıp konuşulanları Vali’ye dinletiyor iddiaları gündeme gelmişti. Her yolu mubah gören kumpas ekibi, Edip Uğur’dan sonra göreve gelen Zekai Kafaoğlu yönetimi tarafından yüksek faturalar vurgunu ve açıktan ödenen paralarla ihya edilmişti!

Balıkesir’de siyasi operasyon yaptı, Mardin’de mali operasyon yedi….

Vali Yaman’ın Merkeze çekilmesiyle düğmeye basıldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi'ndeki birçok üst düzey yönetici yolsuzluk ve usulsüzlük sebebiyle görevden alındı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş başkanlığında dün düzenlenen toplantının ardından Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan birçok üst düzey yöneticinin usulsüzlük ve yolsuzluk sebebiyle görevden alınması kararlaştırıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantının ardından Büyükşehir Belediyesi'nde yaklaşık 2 aydır teftişlerini sürdüren İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay müfettişlerin hazırladığı raporlar doğrultusunda belediyede görev yapan birçok üst düzey yönetici, görevden alındı.

GÖREVDEN ALINANLAR

Görevden alınanların Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Yenigün, Mar-Su Genel Müdürü Zeyni Teker, Sosyal Hizmetler, Özel Kalem ve Basın Halkla İlişkiler daire başkanlıklarını yürüten Merve Erciyes Çatal, Fen İşleri Daire Başkanı Sinan Yıldırım, Protokol Müdürü Bülent Erdolu, Mali Hizmetler Daire Başkanı Adnan Kaya, Çevre Koruma Daire Başkanı Füsun Karaboğa, Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Mehtap Bingöl, İtfaiye Daire Başkanı Hadi Çomaktekin, Destek Hizmetleri Daire Başkanı İbrahim Erkan olduğu bildirildi.

YOLSUZLUK TESPİT EDİLDİ

Görevden alınmaların, Büyükşehir Belediyesi'nde yaklaşık 2 aydır teftişlerini sürdüren İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay müfettişlerin hazırladığı raporlar doğrultusunda yapıldığı öğrenilirken, yapılan incelemelerde çok sayıda usulsüzlük ve yolsuzluk tespit edildiği, görevden alınan yöneticiler hakkında Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...