EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
Hadsiz…

Hadsiz…

Editör 2020-07-26 SÜRMANŞET

Edremit Belediye Başkanını Hırsızlıkla suçladı!

Körler sağırlar birbirlerini ağırlar!

Yıllardır Babasının çiftliği gibi işlettikleri tarihi konağı şimdi de bölücülük be propaganda amaçlı kullanıyorlar. Edremit Belediyesinin Altınoluk’ta bulunan Abdullah Efendi köşkü ve Antandros Derneği ile başı belada! Derneği yıllardır Babasının çiftliği gibi yöneten Gülçin Cömert, Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı hırsızlıkla suçladı!

Altınoluk Tarihi Abdullah Efendi köşkü, Turizm bakanlığı tarafından onarımları, bakımları yapılması karşılığında Antandros Derneğine tahsis edildi. İşletmesini yapan dernek, satış, kafeterya ve yan gelirlerle yıllardır konağı işletip derneklerine sosyal prim yaparken, onarım ve bakım çalışmalarını ihmal edince Edremit Belediyesi tarafından uyarıldı. Dernek Yönetim kurul üyesi Gülçin Cömert’in arka bahçesi olan köşk, siyasi amaçlara, parti için olaylara ve kişisel egolara teslim edilmiş. Edremit’in yeni Belediye Başkanını içine sindiremeyen bu değerli hanımefendi(!) Belediye Başkanı aleyhinde çalışmaya başladı. Her fırsatı değerlendiren ekip, tarihi köşkün tahsis işlemlerini kaşla göz arasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesine tahsis ettirdiler. Bununla da yetinmeyen Dernek yönetimi, Edremit Belediyesinin yürütmeye çalıştığı “Aneas projesi” kapsamında etkin çalışmalar yapan, Turizm Bakanlığı ile görüşen Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın bu gayretlerini görmezden gelerek, Edremit’in devrik Belediye Başkanı Kamil Saka ile siyasi hamleler yaparak “ihanet” etmeye başladı. Hatta o kadar ileri gitti ki, Kamil Saka ile aleni yazışmalarında “Aeneas Rotası.. ama sahip çıkmayı proje hırsızlığıyla karıştırdılar” diyerek haddini fazlasıyla aştı! Dernek yönetiminde bulunan ve el altından Derneği de yöneten Gülçin Cömert, yazdığı yorumda, “ Gülçin Cömert Kamil Saka başkanım sahip çıktıkları(!) bir şey var... Aeneas Rotası.. ama sahip çıkmayı proje hırsızlığıyla karıştırdılar . Asıl projenin sahibi olan kazı başkanımızı dışlayarak yürütmeye çalışıyorlar. Ama haketmediği yere getirilen bazı belediye personelleri bu işi yönlendiriyor. Sanırım kandırıldık edebiyatı burada da söz konusu!” diyerek adeta meydan okudu.

Büyükşehir ile Edremit Belediyesini kavga ettirmek istiyor!

Seçimi kaybeden ve Kavurmacıların tepesinden özel görüşmeler yapan, haddini aşarak CHP’ye yaptığı ihaneti unutup, siyasi ders vermeye çalışan devrik Başkan Kamil Saka’nın provokatör söylemleri, Gülçin Cömert’in yangına körükle gitmesi nedeniyle adeta yok sayılan Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile örnek dostluklarına zarar verebilecek operasyönel planlar yapıldığı ortaya çıktı. Edremit Belediyesinin yaptığı her işlemi eleştiren Dernek yöneticisi Gülçin Cömert’in haddini aşan çalışmaları ve manipüle eden girişimlerine Hasan Arslan’ın ne zamana kadar sessiz kalacağı merak ediliyor! Altınoluk’ta güçlü siyasi kimliği ile Tümdeniz Çelebi’nin bu vakitsiz çıkışlar yapan ve Eski Belediye Başkanlarla siyasi flört etmelerine ne kadar göz yumacakları merak ediliyor. Cömert, adeta Edremit Belediyesine meydan okuyor! Belediyenin basiretsiz yöneticileri ise seyretmekle yetiniyor!

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...