EDREMİT\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
HALKIN MALINI SATTILAR, MEMLEKETTEN KAÇTILAR!

HALKIN MALINI SATTILAR, MEMLEKETTEN KAÇTILAR!

Editör 2020-09-05 SÜRMANŞET

Edremit tarihinin en büyük yolsuzluk dosyasında Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi tarafından cezalandırılan Edremit eski Belediye Başkanı Tuncay Kılıç ve suç ortağı Remzi Akın, cezalarının Yargıtay tarafından onanmasından sonra kaçtılar!

Eski Başkan Tuncay Kılıç, Edremit Havaalanında Taksi durağı verdiği eski arkadaşı Emine Yıldırım’ın yeni yaşam alanı Antalya’ya kaçmıştı! 2 ay kaçak yaşayan Kılıç, Fethiye ilçesinde Plajda sahte kimlikle yakalanıp hapse atılırken, o günden bu yana firar olan Remzi Akın halen yakalanamadı!

Memleket sevdalıları nerede?

Akçay’ın göbeğinde denize sıfır 3 adet arsayı Edremit Belediyesinin malı iken hileli yollarla gözünü rant bürümüş kişilere satması Tuncay Kılıç’ın bitişini beraberinde getirmişti. Belediye Başkanıyken operasyon yiyen Kılıç ve suç ortakları tutuklanmış ve 7 yıl süren mahkeme sonrasında 12 yıl 8 ay Tuncay Kılıç, 13 yıl 4 ay ise Remzi Akın ceza almıştı. Hileli yollarla Edremit halkının malını satanlara karşı yıllardır verilen hukuk mücadelesinde Bursa İstinaf Mahkemesi “TÜRK MİLLETİ ADINA” verdiği kararda Edremit Halkının mallarının geri iadesine ve hileli satışın iptal edilerek Edremit Belediyesi adına yeni tapu kayıtlarının oluşturulmasına karar verdi.7 yıl boyunca Akçay plajını yani halkın malını gasp edenler memleketi terk edip kaçarlarken, Edremit halkı 2020 yılında özlediği plajına kavuştu. Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın Edremit halkının kullanımına açtığı ve açacağı peşkeş çekilen arsaları bir daha Ed-Bel’e vermemek üzere Belediyenin malı olarak halk yararına, sosyal tesisler olarak kullanılacağı müjdesini verdi.

Mahkeme’den tokat gibi karar..

Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 1. Hukuk Dairesi tarafından görülen ve Edremit halkının haklarını savunan Avukat Yusuf Sel’in hukuk mücadelesiyle kazanılan davaya memleketten kaçanlar itiraz edip Yargıtay’a gönderirken, Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan kazanılan dava sonrası Edremit Plajını boydan boya kullanıma açma hazırlıklarına başladı.

Yılar süren mahkeme süreci sonrasında İstinaf Mahkemesinin vermiş olduğu kararı , kamu vicdanı adına, gerçeklerin bilinmesi için yayınlıyoruz….

Özel Haber: Doğan Doğan

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...