EDREMİT'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99. YILI KUTLU OLSUN
İZMİR’DE GÖREV YAPAN EDREMİTLİ KAHRAMANLAR UNUTULMADI

İZMİR’DE GÖREV YAPAN EDREMİTLİ KAHRAMANLAR UNUTULMADI

misi 2020-11-04 GÜNCEL HABER

EDREMİT BELEDİYESİ'NDEN İZMİR KAHRAMANLARINA VEFA

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Edremit Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclisi Edremit Belediye Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın başkanlığında  gerçekleştirildi

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantı, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan gündemi görüşmeden önce,  Edremit halkı ve Edremit Belediye Meclisi adına İzmir depreminde hayatını kaybedenlere  Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve İzmirli vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Toplantıda 21 gündem ve 5 ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. İzmir depreminde görev yapan ve 65  saat enkaz altında kalan Elif bebeğe ilk müdahaleyi yapan ekibin içinde yer alan Edremitli 'Balıkesir 112 Acil Tıp Teknisyeni' Metin Atik’e Edremit halkı adına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Metin Atik İzmir’deki görevine devam ettiği için plaketi ve meclis üyelerinin ortak kararıyla hediye edilen cumhuriyet altınını  babası Ramazan Atik aldı. Başkan Arslan aynı zamanda Edremit İtfaiye Grup Amirliği’nde çalışan ve İzmir’de arama kurtarma çalışmalarında ciddi katkıda bulunan Edremit Belediye Meclis Üyesi Sedat Osmanoğlu’na da Edremit halkı adına teşekkür etti.

Gençlik ve Kültür Merkezi haline getirilmek üzere restorasyon çalışmaları sürdürülen Eski Edremit Belediye binasının adı meclis kararıyla Atatürk Gençlik ve Kültür Merkezi olarak belirlendi. 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...