KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Karesi’nin Sağay’ıydı….

Karesi’nin Sağay’ıydı….

Editör 2020-07-18 SÜRMANŞET

Yola çıktıklarını yolda satmadığı için istifa(mı) etti?

Balıkesir’in En büyük merkez ilçesi ve Balıkesir’in Avrupa şehri Karesi siyasi istifa ile sarsıldı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın sağ kolu ve siyasi başkan yardımcısı konumunda olan Baki Yarımdağ Başkan yardımcılığı görevinden istifa etti.

Karesi Belediyesini Yücel Yılmaz, Yasin Sağay, Mürsel Sabancı ve Yusuf Hocaoğlu’ndan teslim alan Dinçer Orkan, 1,5 yıldır görevini “Karesinin yeni Sağay’ı” olarak devam ettiren Baki Yarımdağ’ın Başkan yardımcılığından istifası ile sürpriz yaşadı. Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Baki Yarımdağ, “Partiye bağlılık ve Meclis üyeliği görevinin devam etiğini” açıklasa da gözler perde arkasında yaşanan “vefasızlık” iddialarıyla çalkalandı.

Günah Keçisi mi oldu?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde Yücel Yılmaz’ın sağ kolu Yasin Sağay neyse, Karesi’de Dinçer Orkan’ın sağ kolu gibi algılanan Baki Yarımdağ’ın bir süredir devam eden Büyükşehir gerginliğinin sona ermesiyle görevini bırakması manidar olarak değerlendirildi. Karesi Belediyesinde görev aldığı süre içinde dik duruşu ve Mücadeleci yapısı ile tanınan Yarımdağ’ın suların durulduğu bir ortamda, beklenmedik şekilde Başkan yardımcılığını bırakmasının perde arkası merak ediliyor. Siyasi hayatı bedel ödemekle geçen Baki Yarımdağ’ın Edip Uğur döneminde olduğu gibi, yine hangi bedeli ödediği Ak Parti siyasetinde sır olarak kalması beklense de, gerçekte yola çıktıklarını, yolda satmadığı için Başkan Yardımcılığından istifa ettiği söyleniyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...