EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARTILACAK MI?

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARTILACAK MI?

Editör 2019-11-24 SÜRMANŞET

Edremit eski Belediye Başkanı Tuncay Kılıç ve suç ortağı Remzi Akın Polis tarafından 20 Kasım 2019 tarihinden bu yana resmi olarak aranıyorlar. Haklarında kesinleşmiş 13 yıla yakın hapis cezası bulunan suçluların yakalanması için Emniyet ve Jandarma tarafından gidebilecekleri yerler kontrol edilerek yakalanmalarına çalışılıyor. Bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre her iki suçlunun Gürcistan’a veya Midilli’ye kaçtıkları yönünde duyumlar alındığı öğrenildi.

Yargıtay tarafından cezaları onanan Tuncay Kılıç ve Remzi Akın hakkında iç işleri bakanlığı tarafından İnterpol aracılığı ile yakalanmaları amacıyla “kırmızı bülten” çıkartılması gündeme geldi. Güvenlik kuvvetlerinin gerekli incelemeleri sonrasında Yurt dışına kaçtıklarının kesinlik kazanmasıyla Uluslararası polis teşkilatı İnterpol tarafından yakalanmaları talep edilecek.

Bütün Meclis üyelerini potaya soktu

Kimler yok ki???

Halen Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesinde 8 yıldır devam eden ve “rüşvet” iddiasıyla açılan davada Tuncay Kılıç ve o dönemin bütün meclis üyeleri de yargılanıyor. Geçtiğimiz günlerde Burhaniye ağır Ceza mahkemesinde bütün yargılananlar için Cumhuriyet Savcısı “rüşvet suçundan” cezalandırılmalarını istedi. 2020 yılının ilk ayında mahkemenin bu mütalaa sonrasında karar vermesi bekleniyor. Hatırlanacağı gibi Tuncay Kılıç’ın başkanlığı döneminde “örtülü ödenek” dosyası “Akçay plaj satışlarından” hariç açılmış ve Ağır Ceza Mahkemesinde birçok iş adamının da bulunduğu kişiler “bizden para aldılar” diyerek ifade vermişlerdi. O dönem Tuncay Kılıç’ın zorlamasıyla birçok meclis üyesi gözaltına alınmış ve polis eşliğinde adliyeye getirilmişlerdi!

Avukatlığı bitti..

Edremit’in kaçan başkanı Tuncay Kılıç, Avukatlığı ile ünlenmiş ve Hukuk bilgisini her zaman ön plana çıkartarak kendisini övmüştü. Bu alanda birçok kişinin de duasını alan Kılıç, Hukuk alanında isim yapmıştı. Ancak, Belediye Başkanlığının 2. Dönemi Kılıç’a yaramadı. Edremit Belediye tarihinde rüşvet olaylarının ayyuka çıktığı süreç sonrası KOM Ekiplerinin yaptığı operasyonla birçok kişi tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Yıllar süren yargılama diliminde sanki sütten çıkmış ak kaşık gibi 2 sefer daha Belediye Başkanı adayı gösterilen Kılıç, bu zaman diliminde almış olduğu cezalardan aklanmak için çırpındı. Ancak Yargıtay vermiş olduğu onama kararı ile Kılıç ve Akın Edremit’ten kaçtı. Kılıç’ın almış olduğu cezalarının onanmasıyla, “1136 sayılı Avukatlık Kanununun Madde 5 –Aşağıda yazılı durumlardan birinin varlığı halinde, avukatlık mesleğine kabul istemi reddolunur :a) (Değişik : 23/1/2008-5728/326 md.) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı iki yıldan fazla süreyle hapis cezasına ya da (3)zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmak” suçları Avukatlık hayatının da bittiğini ortaya koydu.

Özel Haber : Doğan Doğan/Edremit

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...