EDREMİT BELEDİYESİ RAMAZAN BAYRAMI
Koruma altındaki Zambak soğanı toplayanlar yakalandı

Koruma altındaki Zambak soğanı toplayanlar yakalandı

Editör 2019-07-11 BALIKESİR'DEN HABERLER

Zambak soğanı toplayan kişiye 60 bin TL. ceza kesildi.

Balıkesir Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne kaçak toplanan soğanlar teslim edilirken, vatandaşlardan duyarlı olunması istendi. Balıkesir'de koruma altındaki zambak soğanlarını kaçak topladığı iddiasıyla bir kişiye, 60 bin 163 lira ceza kesildi.

Koruma altındaki bitkinin soğanlarını kaçak olarak topladığı anlaşılan Ş.Y. ile ele geçirilen zambak soğanları, Balıkesir Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Kepsut İlçe Jandarma Komutanlığı unsurlarınca "Çevre ve Doğal Hayatı Koruma" faaliyetleri kapsamında icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında; Kepsut ilçesi Dereli mahallesi kırsal kesiminde ormanlık bölgede doğal olarak yetişen ve toplanması yasak olan zambak soğanlarını kaçak olarak toplayarak 10 … …. plakalı aracıyla satmak için nakilini yapan Ş.Y. isimli şahıs (145) adet zambak soğanı ile birlikte suçüstü yakalanmış ve ele geçirilen zambak soğanları muhafaza altına alınmıştır.

Mevcut durum, Doğa Koruma ve Milli Parklar Balıkesir Şube Müdürlüğüne bildirilmiş olup, Ş.Y. isimli şahsa, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkililerince Çevre Kanunu 9/a f fıkraları uyarınca aynı kanunun 20/k bendine istinaden 60.163 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Muhafaza altına alınan zambak soğanları Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim edilmiştir.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...