EDREMİT\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
Marmara Adası 3. Kamplı Bisiklet festivali sona erdi

Marmara Adası 3. Kamplı Bisiklet festivali sona erdi

Editör 2019-08-27 BALIKESİR'DEN HABERLER

Bu yıl üçüncüsüne ev sahipli yapılan Marmara Adası 3. Kamplı Bisiklet Festivalini tamamlandı.

23 Ağustos akşamı Çınarlı Mahallesinde başlayan etkinlikler kapsamında katılımcılar kamp alanlarına yerleşmiş, yemeklerini yemiş ve gece 2’de Marmara Merkeze bisikletler ile gelerek Adanın vazgeçilmez lezzetlerinden olan gece açmasını yemek üzere Açma Yeme Turu düzenlediler.

24 Ağustos sabahı bisiklet grubu Çınarlı Mahallesinden Marmara Merkeze kahvaltı için yola çıkmışlar. Kahvaltının akabinde sergi alanına kadar bisikletli grup ile beraber bisiklet sürüşü yapılmış, Eski Hükümet Konağımızda Sanatçı Ali Ayyıldız’a ait “Mektepte İki Teker” adlı fotoğraf sergisinin açılışı Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ve Kaymakam Hasan Uğuz’un ve Ak Parti İlçe Başkanım Mehmet Kuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Fotoğraf Sergisinin ardından Topağaç Mahallesine kadar aralıklı molalarla bisiklet sürülüp, Topağaç Mahallemizde öğle yemeği molası verildi.

25 Ağustos Sabahı kahvaltının ardından katılımcılar iki gruba ayrılmış, bir grup Adamızın en yüksek noktası olan Nato Tepesine bisikletler ile devam ederken diğer grup Saraylar Mahallesinde bisiklet sürmüş ve sahilde zaman geçirdi.

Gün sonunda katılımcılarımızın mutlu ve güzel hatıralarla İlçemize veda ettiğini düşünüyor, temiz tutum ve davranışlarından dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Marmara ve Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, “ Bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkı sağlayan, Balıkesir Büyükşehir Belediyemize, Büyükçekmece Belediyesi’ne, Büyükçekmece Bisiklet Klübüne, Mapei Yapı Kimyasalları A.Ş.’ ye İsomat Yapı Kimyasalları Tic. Ltd. Şti.’ ye, TAMAD (Tüm Telsiz Amatörleri Derneği)’a, Limon Bisiklet'e ve etkinliğimize beş gün kala büyük bir sponsorluk desteği vererek bizleri onurlandıran Imerys’ e, katılımcılarımız için hazırlanan yemekler hususunda; Erol Çobantürk’e, Serkan Gargacı’ya, Yana Güner Yavuz Piknik Alanı restoran işletmecilerine ve etkinliğimiz sırasında yardımları ile bizleri yalnız bırakmayan gönüllülerimize, katılımcılarımıza el emeği ile hediye hazırlayan İnci’nin Elleri Seramik Atölyesi’ne sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ayrıca Adamızdan bisiklet turuna katılım sağlayan çocuklarımıza, gençlerimize teşekkür ediyor, bu tip etkinliklerde başı çekmelerini ve giderek çoğalmalarını temenni ediyoruz. Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek dileğiyle” dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...