EDREMİT BELEDİYESİ RAMAZAN BAYRAMI
MECLİS İRADESİNE MÜDAHALE….

MECLİS İRADESİNE MÜDAHALE….

Editör 2020-05-12 SÜRMANŞET

Sözde çevreciler, “Kime hizmet ediyorsunuz?

Edremit Körfezinde “Çevre Platformu” adı altında bir araya gelen, yasal olmayan organizasyon ekibi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin hür iradesi ile alınan kararı beğenmeyince Belediye Başkanlarını ve Meclis üyelerinin aldığı kararı protesto ettirmek adına isim listesi yayınlayıp kamuoyunu kışkırtmaya başladı.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 Kasım Ayı Meclisinde, AK Parti, CHP, İYİ Parti ve Demokrat Partili Belediye Başkanları ve Meclis üyelerinden 81 kişi evet oyu kullanmışlardı. Alınan kararı beğenmeyenler sözde çevreciler, çevrecilik bahanesi ile vatandaşları alınan karara karşı kışkırtmaya başladılar.

AÇIK HEDEF GÖSTERİYORLAR
Büyükşehir Belediyesinde alınan karara “Evet” diyen meclis üyelerini “MADRA'YA İHANETİN BELGESİ” suçlamasıyla sosyal medya üzerinden yayın yaparak isim listesini yayınlayan sözde platform üyeleri Belediye Başkanlarını ve Meclis üyelerini alınan karardan 6 ay sonra kimden aldıkları malum olan bir emirle hedef göstermeye başladılar.

MANTAR GİBİ PLATFORM KURUYORLAR

Özellikle Ege bölgesinde son zamanlarda mantar gibi “çevre platformu” adı altında yasal dayanaklardan yoksun, Sahte STK görünümlü gruplar dikkat çekmeye başladı. Çevreci gözüken ancak perde arkasında derin ilişkiler bulunan ve malum Vakıfların finansal destek vererek yer altı kaynaklarının kullanılmasını engellemek adına yapılan çalışmalar güvenlik güçleri tarafından yakından takip ediliyor. Masum ve hiçbir şeyden haberi olmayan, sadece temiz çevre düşüncesinde ki vatandaşları kullanarak amaçlarına hizmet eden kişiler haline getiren bu platformların üst akılları tehlikeli sularda yüzmeye başladılar.

İZMİR EKİBİNE DİKKAT EDİN..

Edremit körfezine sık ziyaretler etmeye Başlayan EGE Çevre Platformu yöneticileri, Devlerin Milli ekonomisine katkısı olan yer altı kaynaklarını değerlendirmesine engel olmak adına “örgütsel” alanda uç noktalarda ki sol ve AB uzantılı gruplarla iletişim halinde oldukları belirlendi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın yetkili kurumlarla koordinasyonun sağlanması, alanında uzman kişilerce denetim, gözetim ve analiz değerlendirmesinin ilgili daire başkanlığınca değerlendirilmesi ‘uygun” görülmüş” kararına tahriklerle karşı çıkılması konusunda yayınlar yapmaya başlayan sözde Platformlar için Emniyet kuvvetleri ve Cumhuriyet Savcılarının harekete geçmesi bekleniyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...