EDREMİT BELEDİYESİ RAMAZAN BAYRAMI
Midilli ile Kültür dayanışması

Midilli ile Kültür dayanışması

Editör 2019-10-30 POLİTİKA

İki ülke arasında ki dostluk ve kardeşlik sonuç verdi. Edremit’in şairi olarak bilinen Sabahattin Ali'nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna kitabı Yunanca'ya çevrilecek.

Yunanistan Millet Meclisi Başkan Yardımcısı ve Batı Midilli Belediye Başkanlık yetkilisi Charalampos Athanasiou'ya ile Midilli Belediyesi Kültür Danışmanı Rallou Kralli ile iki ülke arasındaki kültürel dayanışma için örnek proje uygulamaya karar verdiler. Dostluğun ilk adımı olarak Sabahattin Ali'nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna kitabı Yunanca'ya çevrilecek. Daha sonrasında ile Edremit ile Batı midilli şehirleri “kardeş” olacaklar.

Edremit’ten dostluk eli Midilli’ye uzandı

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi, Belediye Şirketinden Ömer Faruk Gültekin ile Midilli'ye ziyarette bulundu. Edremit kitap fuarında Edremit Belediyesini yalnız bırakmayan Yunanistan heyetine iadeyi ziyarette ve Çeşitli incelemelerde bulunan Başkan Yardımcısı Çelebi "Midilli ile ikili ilişkilerimizi güçlendirmek için birlikte işbirliği çalışmaları gerçekleştireceğiz. Yeni projeler üretiyor, bununla ilgili fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız bir proje ile birlikte bölgemizin ve ülkemizin önemli değeri Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna kitabı Yunanca'ya çevrilecek. Yapacağımız projelerde ticari, turizm ve kültürel çalışmalara öncelik vereceğiz. Bu ziyaretimizde de yetkililerle görüşlerimizi paylaştık. Misafirperverlikleri için Yunanistan Millet Meclisi Başkan Yardımcısı Charalampos Athanasiou'ya, Midilli Belediyesi Kültür Danışmanı Rallou Kralli'ye, Midilli Belediyesi Kültür ve Turizm Şirketi Başkanı Afroditi Vatı Mourgiola'ya, Danışman Giorgas Koulaginis'e, Mali Başkan Yardımcısı Giorgos Alanis'e, Molyvos Başkanı Athanasios Andriotis'e ve yardımcısı Panagiotis Triantafillou'ya teşekkür ediyorum." dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...