19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Millet İttifak çatırdadı...

Millet İttifak çatırdadı...

Editör 2020-10-14 SÜRMANŞET

Edremit Belediyesini yöneten Millet ittifakının İYİ Parti tarafı CHP’ye ret oyu vermeye başladı! 19 Meclis üyesi içinde 3 Meclis üyesi bulunan bulunan Millet İttifakının İYİ partili meclis üyelerinin CHP ile frekanslarının tutmadığı anlaşılmış oldu!

Bu eyleme CHP’li bazı acemi(!) Meclis üyeleri de “Grup kararı” olmasına rağmen RET oyu vererek CHP’nin kayığına su taşıyorlar!

Edremit Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan toplantısı İYİ Parti ile CHP arasındaki ittikakın çatırdadığını ortaya koydu. CHP’li Belediye Meclis üyeleri de muhalefetle ittifakla ve muhalefetle beraber hareket ederek Belediye Başkanı Hasan Arslan ve CHP’ye hançerlerini sapladılar! Başkan Arslan’ın şehir dışında olduğu ve katılamadığı meclis toplantısında RET oyu veren CHP, İYİ partili Millet ittifakı üyesi Meclis üyelerinin bazı “kıytırık” maddelere bile RET oyu vererek dikkat çekmek istemesi gözlerden kaçmadı!

CHP Edremit’te kan kaybediyor!

Edremit’te CHP’li seçmen yapısının yerel seçimlerde güçlü bir oy potansiyeli taşıdığı ve Meclis üyesi olmak için adeta kapı kapı dolaşan bazı üyelerin partilerine bu kadar kısa sürece ihanet edercesine RET oyları vermesi, Edremit’te sol seçmen kitlesinin bakış açısını değiştiriyor. Daha 18 aylık görev sürelerinde kişisel beklentilerini karşılayalayanlar RET oyu vererek Belediye Meclisini kilitlemeye yönelik hamle başlattılar. Hayatları boyunca sol siyasi kimlik taşımayan ancak siyasi beklentiyle CHP’den Meclis üyesi olan kişilerin bile bu RET oylarının başını çekmesinin altından ne çıkacağı merakla beklenmeye başlandı!

İtfifakın Retçiler cephesi

Edremit Belediyesinde RET oyu verme rekoru kıracak Millet ittifakı Meclis üyelerinin başında İYİ Partili Deniz Eker, Özlem Uysal ve Davut Çengel bulunurken, İYİ Partinin kendi içinde bile birlik sağlayamadığı, bazı Meclis üyeleri RET derken bazılarının da EVET oyu verdiği gözlendi. CHP’nin RET oyu vererek dikkat çeken meclis üyeleri ise, Nezahat Salon, Hasan Güçlü Sakallı, Maruf Gündoğdu, Cemil Karabıyık ve Namık Kemal Olurdağ oldular.

RET oyu verdikleri maddeler KOMİK!

Edremit Belediyesinden Belediye Başkanı Hasan Arslan'a adeta mektup yazmak niyetinde verilen bazı RET oylarının madde incelemesi vasat maddeler olması, Meclis üyelerinin vermek istediği ince mesaj olarak algılandı!

İşte RET oyu verilen bazı maddeler

3.MADDE: Dava konusu olan Belediye borçlarının 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesinin (h) bendi hüküm gereği sulh ile tasfiyeye kabul ve feragat konusunda Belediye Meclisinin adına kullanılmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi,

RET OYU VERENLER : Nezahat SALON, H.GÜÇLÜ SAKALLI, Özlem UYSAL, Davut ÇENGEL, M.Deniz EKER

5.MADDE:Edremit Belediyesi Tüzel Kişiliği adına Kamu Kurum ve Kuruluştan, Sivil Toplum Örgütleri, Üniversiteler ve Meslek Örgütleri ile düzenlenecek olan protokollerde Başkanlık Makamına yetki verilmesi.

RET OYU VERENLER : Özlem UYSAL, Deniz EKER, Davut ÇENGEL, Nezahat SALON, H.Güçlü SAKALLI

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...