Banner Reklamı
MUHTARLAR TOPLANDI

MUHTARLAR TOPLANDI

Editör 2019-09-27 GÜNCEL HABER

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısında muhtarlarla bir araya geldi.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalının başkanlık ettiği toplantıya; Edremit Belediye Başkan V. Ahmet Herdan, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Koç, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Sönmez, BASKİ Müd. Zülfü Beltekin, Körfez Koordinatörü Kazım Arslan, İlçe Sosyal Hiz. Müd. Zabit Durmuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Erkoç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Burak Can, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Recep Özbudak, İlçe Yazı İşleri Müdürü Nurşen Salman, İlçe Nüfus Müdürü Renginur Ayan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Elif Çakır, daire amirleri ve çok sayıda muhtar katıldı.

Muhtarlarla sık sık bir araya gelmeye özen gösterdiğini dile getiren Kaymakam Sırmalı; ''Toplantımızın amacı aracısız bir şekilde sorunları karşılıklı bir şekilde dile getirip, bu sorunlara ortak bir çözüme kavuşturulması hedefimizdir. Vatandaşımıza ulaşmanın en kolay yolu muhtarlarımızdır. Bu bağlamda muhtarlarımızı çok önemsiyoruz” dedi.

Kaymakam Sırmalı; “Muhtarlarımız özellikle mahallelerinde yaşayan vatandaşlarla güçlü iletişim halinde olmaları, devletin hizmet bekleyen vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaşması demektir. Mahallelerinizde yaşayan yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi, öksüz, şehit ve gazi yakınları ve diğer ihtiyaç sahiplerinin durumları ile ilgili bilgileri bize en iyi aktaracak olan ve onlara ulaşmamızı sağlayacak sizlersiniz. Aynı zamanda vatandaşların size her daim kolaylıkla ulaşabilmesi için görev mahallinde olmanızı özellikle rica ediyorum. Biliyorsunuz ki gerek Kaymakamlığımız, gerekse diğer bütün kamu kurumlarımızın kapıları sizlere her zaman açık, bizlerle ve arkadaşlarımızla her zaman görüşebilirsiniz, taleplerinizi, isteklerinizi, eksiklikleri ve yapılması gerekenleri bizlere her zaman iletebilirsiniz. Bizler de sizlerin her zaman yanınızda olacağız, sizlere yardımcı olabilmek için vatandaşlarımızın eksikliklerini giderebilmek için elimizden geleni yapacağız. Görevlerinizin ifasında da sizlerin gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyor, başarılar diliyorum" dedi. Toplantıda İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Zabit Durmuş tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı.

         Düzenlenen toplantıda muhtarların istek, öneri ve şikâyetlerini dinleyen Kaymakam Sırmalı, muhtarların talepleri tek tek not aldırarak sorun ve isteklerin değerlendirilerek gerekli çalışmaların ivedi bir şekilde yapılması talimatını verdi. Toplantıya katılan muhtarlara teşekkür eden Kaymakam Sırmalı, muhtarlara Edremit Kaymakamlığı adına küçük hediyeler takdim etti.  Kaymakam Sırmalı’ya teşekkür eden muhtarlar, “Kaymakamımıza 24 saat ulaşabiliyoruz. Toplantıda asayiş, sağlık ve eğitim konularında yaşadığımız sorunlarını aktarma imkânı bulduk” diye konuştular.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...