19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
NARLI’DAN SİZE MAMA YOK!

NARLI’DAN SİZE MAMA YOK!

Editör 2020-11-07 SÜRMANŞET

“VECİHİ ERÖGE’NİN YERLERİNİ OĞULLARI MUSTAFA VE DEMİR ERÖGE İLE EL ELE VERİP DEĞER ARTIŞI SAĞLAMAK İÇİN ZEYTİNLİK ALANI BÜTÜNLEŞTİRİP RANT ELDE EDECEKLER” İDDİASINI YİNELİYORUZ...

TUNA, "HER AY TEMCİT PLAVI GİBİ ÖNÜMÜZE GELİYOR"

Edremit’in Narlı Mahallesinde “BÜTÜNLEŞTİRME” amaçlı 1,5 yıldır Edremit Belediyesi Meclisine getirilen Rant amaçlı düzenleme için “HER AY TEMCİT PLAVI GİBİ ÖNÜMÜZE GELİYOR” açıklaması yapıldı. Edremit AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu ve Belediye Meclis üyesi Murat Tuna’nın yaptığı basın toplantısında ilginç açıklamalar gündeme geldi. İmar konularında taviz vermemekle tanınan Ak Partili Meclis üyesi Murat Tuna, son günlerde ve son meclis toplantısında Temcit Pilavı olarak nitelendirdiği 30 dönümlük Zeytinliğin imara açılması ısrarı için “Tarım ve Hukuk görüşü yok ama ısrarla her meclis karşımıza getiriyorlar” dedi.

CHP’Lİ TÜMDENİZ’İN 2 PARSEL YERİ VAR.

Basın Toplantısında bir gazetecinin, “ Bu dediğinizin 30 dönümlük parselde bazı meclis üyelerinin ismi geçiyor size de böyle bir konu geldi mi? Sorusuna Edremit Belediye Meclis üyesi Murat Tuna, “Baktığımız komisyondaki belgelerde eksiğini görüyorsak tapu dairesinden vukaatlı malik listesini isteriz. Öyle bir meclis üyesi akadaşta burada çok hissesi yok sanıyorum ya 1 küsür metre bir hissesi, 900 metreden 2 hissesi var.”dedi.

Edremit Belediye Meclis üyesi Murat Tuna yaptığı açıklamanın bir bölümünde, “İl Tarım Müdürlüğü görüşü yoktur. Zeytincilik Yasasına göre burayı uygun görmemiştir. Tarım Müdürlüğü bulunla yetinmemiştir. Hukuk müşavirliğinden gelen görüşte kesinlikle bunun olmamasıdır. Bu iki madde çok tartışıldı.

İl Tarım ve Orman müdürlüğünün kesinleşmiş olan imar planı doğrultusunda belirlenen vasıf ile kullanımı mümkün olup, plan değişikliği yapılmadı aykırılık teşkil edecektir. Tarım Bakanlığında ki huku müşavirinin görüşüne istinaden 1/5000’lik ve 1/1000’lik nazım imar planının yapılmaması uygun görülmüştür.

Tarım görüşün en önemli kurum görüşlerinden bir tanesidir. Biz bu maddeye bu görüşüne dayanarak 1, 5 yıldan beri 520 adayı hem komisyonumuzda, hem de meclis grubumuzda sürekli öteledik, hayır dedik. Ama ısrarla getirdiler bunu. Ama burada bir sıkıntı daha vardır. Edremit Belediye Başkanlığı İmar Müdürlüğü, Etüt proje müdürlüğü bir hata yapmıştır. Burası hisseli yerdir. Burası 11 hisseli bir yerdir. 30 küsür dönümdür. Her hisesnin 3 dönüm, 5 dönüm ,2 dönüm yerleri vardır. Ancak burada 2 tane vatandaşımızın mufakatını alamadıkları için biri 4500 metre, biri 4 bin küsür metre buranın bütünleşmesi için Muvafakat alamdıkları için ötürü resen getirme gereği duydular resen geldiği zamanda bu madde defalarca geri çekildi.

Resen kararlar bu ay çekersin, önümüzdeki ay geri getirirsin müzekkereyle gelseydi. Bu kadar bir yılda bir defa gelecekti. Belkediye başkanı resen getirdiği için her ay temcit plavı gibi önümüze geliyor. Bizimde önümüzde bakanlığımızın Tarım il müdürlüğümüzün görüşüne dayanarak ret ediyoruz. “ dedi.

NARLI İMAR DOSYASINDA KİMLERİN YERİ VAR?

Edremit’in Narlı bölgesindeki 30 dönümlük 520 ada üzerinde hissesi olan kişiler listesinde; Tümdeniz Çelebi, Demir Eröge, Mustafa Öröge, Ziver Doğan, Müzeyyen- Beyhan Türkeş, Mehmet-Hikmet Türkeş, Sumru Berber, Nazlı Kurudere (Köprü Vakfı) bulunurken Osman ve Mehmet Öztürk adlı hisse sahiplerinin ise bu Bütünleştirme çalışmalarına onay vermedikleri öğrenildi.

ÇELEBİ’Yİ CHP’DE KURTARAMAYACAK!

Edremit’in CHP’li Meşhur Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz, Arkasına maddi destek verdiği bazı yandaş gazetecileri alarak kamuoyunda destek algısı yaratmaya çalışırken, CHP’li kendi iamar rantlarına da alet etti. Edremit’te düzenlettiği basın toplamtısında “Acemi ilçe Başkanı’nın eline verdikleri metni” birçok suç unsuru oluşturmasına karşın talimatla okutan Tümdeniz’in, Narlı İmar dosyası ve Tehdit ettirmek için davet ettiği Tetikçi dosyasını, sözde hak savunan CHP’nin katılanları görmezden geldi!

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/EDREMİT

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...