MR ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI
Sarı’ya ceza veren mahkeme heyeti fetöcüymüş….

Sarı’ya ceza veren mahkeme heyeti fetöcüymüş….

misi 2020-06-23 SÜRMANŞET

Görevden el çektirilen Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, yayınladığı mesajda “Fetöcülerle ve siyasi ayakla mücadeleye devam” diyerek görevden alınmasına farklı bir boyut getirdi.

Balıkesir Valiliği tarafından İç işleri bakanlığı kararı gelmeden “Tedbiren” görevden al çektirilen Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, İhaleye fesat karıştırmak suçundan aldığı cezayı FETÖ’ye bulaşan hakim ve savcıların verdiğini iddia etti. Sarı yaptığı açıklamada, “ Yargı süreci daha bitmedi. Onaylanan kararı veren Bandırma Ağırceza mahkemesi Baskanı Hasan Ercan Fetö terör örgütüne üye olmaktan ihraç edilen ve 8.5 yıl ceza yemiş hapiste bir fetöcü; aynı şekilde üye hakim Mehmet Köroğlu'da fetö terör örgütüne üye olmaktan ihraç ve hapiste, iddianameyi hazırlayan Savcı İbrahim Esen Fetö üyeliğinden mahkum fakat firari! Fetöcülerle ve siyasi ayakla mücadeleye devam.” Dedi.

FETÖ’ye destek verdiği için suçlanmıştı.

Erdek’te yaşanan siyasi gerginlik devam ettiği süreç içinde Erdek Belediye Meclis üyesi AK Partili Yaşar Ceyhun Mırız ile Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın sosyal medya üzerinden tartışmaları yaşanmıştı. Bu süreç içinde 7 Haziran 2020 tarihinde yapılan bir paylaşımda Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı “FETÖCÜ” olarak suçlanmıştı.

Erdek Belediye Meclis üyesi tarafından delil amaçlı yayınlanan ve Erdek Belediye Başkanına ait olan belde niteliğindeki yazılarda, 15 Temmuz gününde, “ TRT’DE İŞLEM TAMAM” paylaşımı yapıldığı ve “Yıllarca Orduya kumpas kuran Fetöcüleri General kim yaptı? O makamlara kim getirdi? Orduya sızdırılan Generaller 15 Temmuz da hain kalkışmaya kalkışınca emir alan gariban mehmetçiğin kafasını kesen hainler kim di? Emri dinlediler diye hala mağdur Mehmetçikleri düşünen var mı?” diye paylaşımlar yaptığı ortaya çıkmıştı.

Erdek Belediye Meclis üyesi AK Partili Yaşar Ceyhun Mırız ise bu yayınlanan yazılar için, “ Dinime Küfreden Müslüman Olsa Diye Bir Laf Vardır Geçmişini Ne Çabukta Unuttun Daha Bir Kaç Sene Önce 15 Temmuz'da Teröristlerin Darbe Girişiminde Facebook'ta TRT'de İşlem Tamam Diyen Sen Değirmiydin Şimdi Bu Çark Niye Hey Yüce Rabbim İnsana Korku Neler Yaptırıyor” diyerek Sarı’nın Fetöcüler bana ceza verdi iddialarını çürütecek hamle yaptı.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...