KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Savcı “Rüşvetten ceza istedi”

Savcı “Rüşvetten ceza istedi”

Editör 2019-11-25 SÜRMANŞET

Hepsini “YAKTI”….

Eski Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç’a o dönem destek veren MHP’li, AKP’li CHP’li meclis üyelerinin "Rüşvet" suçundan cezalandırılmaları istendi.

Edremit Belediyesinin Tuncay Kılıç’ın karanlık başkanlık döneminde yediği operasyonların yargı cezaları kararları tek tek patlıyor…

Edremit Belediyesine 2012 yılında yapılan operasyon sonrası açılan “davalar” dönemlerde Rüşvet iddialarını içeren 2. Dava ise 7 yıl sonra bitme aşamasına geldi.

Bütün Meclis üyelerini potaya soktu.

Halen Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesinde 7 yıldır devam eden ve “rüşvet” iddiasıyla açılan davada Tuncay Kılıç ve o dönemin bütün meclis üyeleri de yargılanıyor. Geçtiğimiz günlerde Burhaniye ağır Ceza mahkemesinde bütün yargılananlar için Cumhuriyet Savcısı “rüşvet suçundan” cezalandırılmalarını istedi. 2020 yılının ilk ayında mahkemenin bu mütalaa sonrasında karar vermesi bekleniyor. Hatırlanacağı gibi Tuncay Kılıç’ın başkanlığı döneminde “örtülü ödenek” dosyası “Akçay plaj satışlarından” hariç açılmış ve Ağır Ceza Mahkemesinde birçok iş adamının da bulunduğu kişiler “bizden para aldılar” diyerek ifade vermişlerdi. O dönem Tuncay Kılıç’ın zorlamasıyla birçok meclis üyesi gözaltına alınmış ve polis eşliğinde adliyeye getirilmişlerdi!

Ses Haber Ekibi Rüşvet iddiası ile yargılaması devam eden dosyayı başlangıç döneminde olduğu gibi mercek altına alarak, sonuçlarını okuyucuları ile paylaşacak. Polis eşliğinde Adliyeye getirilen meclis üyeleri suçlu mu? İş adamları zorla alınan bağışlar için ne dedi? Gelişmeler Ses Gazetede….

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...