10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
SEZON GELMEDEN TEDBİR ALIN

SEZON GELMEDEN TEDBİR ALIN

misi 2023-04-26 SÜRMANŞET

SEZON GELMEDEN TEDBİR ALIN

AYVALIK TRAFİĞİ İLÇEYE GELEN YOĞUNLUĞU KARŞILAMIYOR!

Ramazan Bayramı’nda Ayvalık Trafiği felç oldu. Beklenin üzerinde bir kalabalık gören Ayvalık ulaşımda sınıfta kaldı!

Trafik Polislerinin çaresiz kaldığı Ana caddeye giren araçlar saatlerce çıkamadı. Marina bölgesinde başlayan yoğunluk, şehir merkezinde yaya geçidinde yoğun yaya trafiği nedeniyle ilk kilitlenmenin yaşandığı nokta oldu. Kaplumbağa hızıyla ilerleyen araçları Jandarma önündeki kırmızı ışık diğer kilit noktası oldu! Son olarak Kırlangıç kavşağı ile final yaptı!

Ayvalık-Cunda yoğunluğu ise araçların geri dönmesine kadar uzandı. Aynı sorunların tekrar etmemesi adına bayram ve sezon önceleri tıkanan noktalarda tedbir alınması, trafik ışıklarının çözüm yerine sorun yarattığı gerçeğiyle, önemli günlerde “yanıp sönen sarı uyarı ışıklarına” dönüştürülmesi isteniyor.

Ayvalık Trafiğine köklü çözüm Tramvay!

Ayvalık’ın tek ana caddesi olan ve şehir merkezinin kilitlenmesine neden olan yol için Tramvay yolu yapılması ve şehir içi ana caddenin araç trafiğe kapatılması olarak gösteriliyor. Ayvalık Belediyesinin uzun vadeli projeleri arasında bulunan Tramvay için Büyükşehir Belediyesiyle ortak proje geliştirip trafik sorununun çözülmesi bekleniyor. Her geçen gün yoğunlaşan Ayvalık’ta trafik içinden çıkılmaz bir hal almadan yetkililerin yeni çözümler getirmesi isteniyor.

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...