EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
Siyasi prim peşindeler...

Siyasi prim peşindeler...

Editör 2020-10-13 SÜRMANŞET

Burhaniye İYİ Parti ilçe başkanı Erdoğan Kahya; "ağaç kesilecek diyenler siyasi prim yapma yapma peşinde."

MHP ve Ak Parti yöneticilerinin kamuoyunda ilgi çekmek, siyasi prim yapmak, spekülasyon yaratmak amaçlı, halkımızı yalan yanlış bilgi verenlere karşı, gerçekleri anlatmak adına açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Bu durumu fırsat bilen bazı kötü amaçlı oluşumlar adı geçen alanı uyuşturucu kullanımı, satışı ve fuhuş vb. gibi amaçlarla ile kullandıkları, gerek Emniyet Müdürlüğüne yapılan, gerekse Burhaniye Belediyesine yapılan ihbarlar neticesinde ortaya çıkmıştır. Bu nedenle çözüm amaçlı çalışmalara başlanmıştır.

KAMU OYUNUN BILGISINE

İYİ Parti Ilçe Başkanı Erdoğan Kahya yaptığı yazılı açıklama, “Son birkaç gündür Burhaniye gündemine yerleşen, “Burhaniye Belediyesi Ağaç Katliamı yapıyor”, Mecliste İYİ Parti Meclis Üyeleri kararı destekledi gibi, MHP ve Ak Parti yöneticilerinin kamuoyunda ilgi çekmek, siyasi prim yapmak, spekülasyon yaratmak amaçlı, halkımızı yalan yanlış bilgi verenlere karşı, gerçekleri anlatmak adına açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Burhaniye’mizin Bahçelievler Mahallesinde bulunan “Rasim YEDIKARDEŞLER” çamlığı olarak bilinen, yıllardır atıl durmakta olan alanın, sık ekilen çamlar nedeniyle bakımı yapılamamaktadır. Bu durumu fırsat bilen bazı kötü amaçlı oluşumlar adı geçen alanı uyuşturucu kullanımı, satışı ve fuhuş vb. gibi amaçlarla ile kullandıkları, gerek Emniyet Müdürlüğüne yapılan, gerekse Burhaniye Belediyesine yapılan ihbarlar neticesinde ortaya çıkmıştır. Bu nedenle çözüm amaçlı çalışmalara başlanmıştır.

Anılan bölgede toplam 750 adet çam ağacı bulunmaktadır. Mevcut ağaçların 76 adedi aralardan sökülüp başka alanlara dikilecektir. Belediyemizce yapılan planlamaya göre de yaklaşık 400 ağaç daha dikilerek bölgenin Burhaniye’mize kazandırılması sağlanacaktır. Söylenenlerin aksine bu alanda kesinlikle ağaç kesimi olmayacaktır.

Şimdi bu kadar vurgunculuk ve yalan haber yaratanlara sormak isteriz. Balıkesir’de Çamlık projesinde ağaçlar katledilirken neredeydiniz. Kaz Dağlarında, Madra dağlarında madenler için doğa katledilirken ne yapıyordunuz. Şu an Balıkesir, Bahçelievler’de ana cadde üzerindeki ağaçlar kesiliyor! Aklınız nerededir. HES projeleri için yüzlerce, binlerce ağaç katlediliyor neden sesiniz çıkmıyor. Kamu oyunun takdirine bırakıyoruz.” dedi

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...