EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
ŞOK ŞOK ŞOK !

ŞOK ŞOK ŞOK !

Editör 2020-10-08 POLİTİKA

İl Başkanı; "Eline yüzüne bulaştırdı.."

Susurluk ilçe Başkanıyla kavga eden il Başkanı Partinin anahtarını elinden aldı!

Susurluk ilçe Başkanı restini çekti, İl Başkanı Görevden aldı.

Geçtiğimiz yıl atanan yeni ilçe başkanının yerine yeni bir isimle yola devam etmek isteyen Ekrem Başaran, bu talebi kabul görmeyinde Susurluk ilçe Başkanı Fahrettin Şener’den partinin anahtarlarını aldı.

Balıkesir AK Parti il Başkanı Ekrem Başaran, kongrelerde demoktik olmayan uygulamaları nedeniyle sınıfta kaldı. Tek liste olarak kongrelere gidilmesi talimatını yerine getiremeyen il başkanı pazarlıklara başladı. Sabah saatlerinde Susurluk’a gelerek mevcut ilçe Başkanı Fahrettin Şener’in başkanlık için aday olmamasını ve kongrede başka bir adayın listesinde yer almasını teklif etmesi bardağı taşırdı. İlçe örgütlerini dizany ederek “yandaş başkan” oluşturma çabaları ters tepti. Yola çıktıklarını yolda bırakan siyasi vefasız il Başkanı olarak tarihe geçecek olan Ekrem Başaran, başarısız yönetim dönemini bazı Milletvekillerine kıyak olsun diye “arap saçına” dönüştürdü.

 

İlçelerde yeni liste istemiyor..

 

Ak Parti Genel Merkezinin prensip kararı gereğinde ilçe kongrelerinde uzlaşıyla “tek liste” çıkmasını istemesi, İl Başkanının bu talepleri yerine getirememesi pazarlık masalarının kurulmasına neden oldu. Susurluk’ta patlak veren anahtar alma ve yeni başkan atama hamlesinin öncesinde İvrindi ve Burhaniye’de de tek liste pazarlıklarını gündeme getirdi. Parti içinde yaptırım gücü bulunmayan İl Başkanını takan yok! Kongresini yapmayan ilçelerde yönetim listesi pazarlıkları nedeniyle gerginlikler yaşanıyor.

Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcısı Erkan Kandemir’in Karesi ilçe kongresinde il Başkanı Ekrem Başaran’a ince bir ayar çekmesi sonrasında Ankara’nın, Ak Partiyi Balıkesir’de içinden çıkılmaz bir duruma sokan il Başkanı için nasıl bir yol haritası çizeceği merak ediliyor.

 

Özel Haber: Doğan Doğan/Balıkesir

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...