EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
Susurluk ilçe Başkanı kontrolden çıktı, anahtar fırlattı..!

Susurluk ilçe Başkanı kontrolden çıktı, anahtar fırlattı..!

Editör 2020-10-08 SÜRMANŞET

İl Başkanı, sözünü dinlemeyen ilçe başkanını Kongreye 2 gün kala görevinden aldı!

Ak Parti il Başkanı Ekrem Başaran, Susurluk’ta ilçe Başkanının gazabına uğradı! Ak Parti Genel Merkezi tarafından “tek aday” prensibi ile kongre süreci devam ederken, Susurluk ilçe Başkanı “Tek adaylı kongreye” isyan etti ve baş kaldırdı! Yaşanan isyan sonrası kontrolden çıkan ilçe başkanının istifası istendi. Bu isteği kabul etmeyen ilçe Başkanı partinin anahtarını il Başkanının yüzüne fırlattı! Yaşanan gerginlik üzerine il Başkanı jet hızıyla Başkanı görevinden aldı.

Ak Parti bunları da mı görecekti? “Parti Binasının anahtarını fırlattı”

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde Ak Parti ilçe Başkanlığı görevini sürdüren Fahrettin Şener ile il Başkanı Ekrem Başaran birbirine girdi! Sabah saatlerinde Susurluk’a giderek kongrede aday değişikliği yapacağını ve halen yönetim kurul üyesi olan Melih Bağıran’ı ilçe kongresinde tek aday olarak çıkartmak istediğini söyleyen il Başkanı beklemediği tepki aldı! 1,5 yıldır ilçe başkanı olarak görev yapan ve tarihi kesinleşen kongrede aday olması beklenen Fahrettin Şener’e son dakika değişiklik yapma isteği olumsuz sonuçlanınca İlçe Kongresi ileri bir tarihe ertelendi.

İlçe Başkanlarına bile sözünü geçiremeyen Balıkesir il Başkanı Ekrem Başaran’ın, yönetim zaafiyeti her alanda kendini göstermeye başladı. Susurluk’ta Karşılıklı sert tartışmaların yaşandığı ilçe Başkanlık binasında, teklifini kabul ettiremeyen il Başkanı Partinin ahahtarını istedi. Bu talebe sinirlenen ilçe başkanı ise Partinin anahtarını il başkanının yüzüne fırlatması görevinin sonlanmasına neden oldu. Ak Parti genel merkezinden “tek aday” prensibini yerine getirmek adına bazı ilçelerde aday olmak isteyenler tek tek ikna ediliyor.

Balıkeslr Ak Parti İl Başkanı özelikle İvrindi’de 2. aday çıkmasın diye uğraşırken, Aynı şekilde Burhaniye’de de 2. Aday çıkan Hayri Zeybek ile ikna masasına oturdu. Başaran, Burhaniye’ye Yeni atanan ilçe Başkanı Gedikoğlu ile Zeybek’i ortak liste konusunda uzlaştırdı.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...