EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
Yaparsa Yücel Başkan yapar!

Yaparsa Yücel Başkan yapar!

Editör 2020-09-18 SÜRMANŞET

Yıllardır ihmal edilen yoların yapımına Büyükşehir başlıyor

Edremit rahatlayacak: "Yaya yolu, Bisiklet yolu da geliyor"

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit’in Trafik sorununa el attı. Yaz aylarında yoğunlaşan trafik nedeniyle alternatif yollar programa alındı. Edremit-Akçay arasındaE-87 karayolunun yaşanan yoğunluğu kaldırmaması üzerine, Edremit’ten Ülkü yolu, Işık yolu ve Organize Sanayi bölgesindeki ara yollar yeniden yapılacak.

Yücel Başkan, Yine nokta vuruşu yapıyor..

Edremit’in derdine derman olmak adına 2020 yılında yaptığı projelerle gönüllerde taht kuran Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şimdi de hep lafta kalan yol sorunları çözmek adına Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına talimat verdi. Öncelikle Edremit-Akçay arasında vatandaşların yoğun olarak kullandığı, ancak yolun dar ve bakımsız olması nedeniyle tehlike yaratan yollar için DSİ’den görüş alınmasıyla çalışmalara başlandı.

Yaya yolu, Bisiklet yolu da geliyor

Edremit Ülkü yolu, Işık Yolu ve OSB yan yolu olarak bilinen bölgeye araçlar için hazırlanan projeye ilave olarak Bisiklet ve Yayalar yollarının yapılması da gündeme alındı. Altınkum mahallesinde sahil düzenlemesiyle Bisiklet ve yaya yolu yapan Büyükşehir, bu projelerin vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmesi üzerine, aynı çalışmaları diğer yollar içinde programına aldı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Yaz aylarında artış gösteren trafik yoğunluğunu azaltmak adına alternatif yolları devreye sokacağız. Böylece ana yolda bir rahatlama olacak. Trafik tıkanıklarını aşarak daha kısa yoldan vatandaşlarımızın Akçay’a ulaşmasını sağlayacağız. Körfez bölgesinde dokunacağımız yollar sayesinde araç sahipleri rahatlayacak, bisiklet yollarıyla sağlıklı nesiller yetişecek, yayalarımız da güvenli bir şekilde yürüyüşlerini yapabilecekler.” Dedi.

Özel Haber: Doğan Doğan

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...