19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Yeni ŞAFAK \\

Yeni ŞAFAK \\

Editör 2020-10-16 SÜRMANŞET

AKP YANLISI ALGI MEDYASI İŞ BAŞINDA!

Yeni Şafak gazetesi ve haberi kopyalayan Takvim Gazetesi Edremit Belediyesine öyle “atmış ki” adeta senaryo yazmış! Baştan sona siyasi linç içerikli yazıyı kaleme alanlar “yargısız infaz” yapmışlar. CHP’li Belediye’yi yıpratmak adına herşeyi mübah gören yayın kuruluşu oturduğu yerden öyle sallamış ki, FETÖ ile alakası olmadığı yargı KHK kararı ile ortaya çıkan İmar müdürünün masumiyetini bile görmezden gelmiş!

Sallama gazeteciliği bu olsa gerek!

Kulaktan dolma bilgilerle haber yapanlar hakkında yasal işlem başlatılıyor. Yeni Şafak Gazetesininda yayınlanan haberde Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan, ED-BEL A.Ş Yönetim kurulu Başkanı Nihat Sönmez ve İmar müdürü Ahmet Herdan’a algı operasyonu çeken gazete hakkında, “Yalan haber yapmaktan” suç duyurusunda bulunuldu. Kişilik haklarına saldırı yaparak siyasi amaçla karalama yapan yayın kuruluşunun yasalardan bihaber olduğu anlaşıldı! Edremit Belediyesi tarafından yeni İmara açılan bir yer olmadığı gibi, söz konusu yerin imar izninin genel ada kapsamında bulunduğu biliniyor. Ayrıca, Zeytinlik alanlarda “Zeytin ağaçları” Tarım ilçe müdürülüğü tarafından verilen izinle “taşıma” yapmak şartıyla imar izni verilirken, taşıma yapmadan zeytin ağacı kesenlere yasal yaptığım ile idari para cezası uygulanıyor. İlçe Belediyelerin imara açma yetkisi bulunmazken, Bu yetki Büyükşehirlerde bulunuyor. Ortada ne bir kesilen Zeytin ağacı ne bir Zeytinlik talanı da yok!

CHP yapılca yaygara, AK Parti ve MHP yapınca sus pus!

Edremit Körfezinde yıllardır imara açılan yerlerde Zeytinlikler yok edilirken, bunu yeni bir olay gibi CHP üzerine yıkmaya çalışan yayın kuruluşunun, AK Parti ve MHP gibi partilerin yok ettikleri Zeytinlikleri gözmezden gelmesinde “Kasıt” aranıyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...