Banner Reklamı
YILIN BELEDİYE BAŞKANIYMIŞ!!!

YILIN BELEDİYE BAŞKANIYMIŞ!!!

Editör 2019-10-23 SÜRMANŞET

29 gün yapılan yerel radyo yayınına 414 bin lira ödemişler. Üstelik bu radyo Balıkesir’de bile değil!

İstanbul Merkezli MEDYA ekibini Zekai Başkan ihya etmiş! 18 aylık Büyükşehir Başkanlık döneminde “yağma Zekai böreğinden” Kök medya da nasibini almış.

İstanbul’dan özel olarak getirtilen ve TV24 bağlantılı şirket ilk olarak Zekai Kafaoğlu aleyhinde haber yapan bir gazeteciyi hedef alarak ilk işini yapmıştı. Daha sonra ki süreçte Zekai Kafaoğlu’nu TV24 programlarına çıkartan ekip “Yılın Altın adamları” seçiminde “Yılın Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu oldu” diyerek seçip, parasını almış!

Ne Ramazanmış?

“Kök” Medya işini yapmış..!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zekai Kafaoğlu döneminde Ramazan yemekleri ile TV- Radyo yayınlarına para yağdırmış. Özellikle İstanbul’dan gelen sosyal medya ekibine 29 gün boyunca Yerel Alem Radyo adı altında her gün 14.300 TL canlı yayın parası ödenmiş! Kök Medya şirketinin organize ettiği canlı yayının hangi il’de yayınlandığı bile bilinmezken, bir Radyo kanalına ödenen 414.700.-TL’lik faturayı Büyükşehir Belediyesi ödemiş! Zekai Kafaoğlu’nun yandaş medyalara aktardığı para bununla da sınırlı olmadığı, başkan yandaş TV kanallarına da yüklü ödemeler yaptığı ortaya çıktı. Büyükşehir’in kaynaklarını Babasının parası gibi dağıtan Kafaoğlu’nun 18 aylık Başkanlık döneminde adeta “talan” edildiği açılan soruşturmalarla ortaya çıktı.

Her kuruşun hesabı soruluyor

Zekai Başkana 3,5 milyon lira zimmet çıktı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildikten sonra sıkı mali politika ile bütçesini disipline eden Başkan Yücel Yılmaz, geçmiş dönemle ilgili Teftiş kurulunu görevlendirip dosyaları incelemeye aldırdı. Sayıştay denetçileri de birçok suç unsuru tespit ederek Savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yapılan usulsüz harcamalar nedeniyle 9.800.000 TL tutarında zimmet çıktığı, bunun 3,5 milyon lirasının Zekai Kafaoğlu’na yansıtıldığı belirlendi.

Dosyalar Savcılığa gitmeye başladı

İç İşleri Bakanlığı İdari Denetim müdürlüğü tarafından Ses Haber ekibine verilen yazılı cevapta, “ 2018 yılı içinde 250 adet IPHONEX marka 250 adet cep telefonu ile 2,5 milyon liralık “vurgun” dosyası hakkında, “ Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan araştırma neticesinde Balıkesir Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğu anlaşılmıştır.” diyerek cevap verildi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...