10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Zeytin Hırsızlığına Tutuklama

Zeytin Hırsızlığına Tutuklama

misi 2022-11-11 SÜRMANŞET

Zeytin Hırsızlığına Tutuklama

Edremit Körfez Bölgesinde zeytin hırsızlığı olaylarına karşı yürütülen etkili mücadele devam ediyor. Balıkesir Valiliği tarafından yakından takip edilen zeytin bahçelerinde gerçekleşen hırsızlık olaylarının önlenmesi için bütün güvenlik birimleri teyakkuza geçirilmiş durumda.

Kaymakamlıkların koordinasyonunda Jandarma ve Emniyet birimleri ile Çiftçi Malları Koruma Başkanlıklarının bütün personelinin görev aldığı bu mücadelede Valilik Genel Emri ve Genelgesi çerçevesinde kontrol ve denetimler sıkı şekilde sürdürülüyor.

Alanda yapılan sıkı takibin yanı sıra zeytin alımı yapılan bütün iş yerlerinde de oluşturulan kontrol mekanizmasıyla hırsızlık sonucu elde edilen zeytinin satışının önüne geçiliyor. Zeytin üreticilerinin mağduriyetinin önlenmesi için her tür tedbiri aldıklarını belirten Vali Hasan Şıldak bu konuda hırsızlıktan yakalanan üç kişinin tutuklandığını açıkladı. Edremit ilçesinde gerçekleşen olayda gece ilerleyen saatlerde zeytin arazisinde Jandarma tarafından suçüstü yakalanan üç kişi hakkında yapılan işlem sonucunda tutuklanarak Burhaniye T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildiğini belirten Vali Şıldak zeytincinin alın terini hiçe sayan her bir kişiye yönelik kararlı bir mücadele yürütüleceğini ve hırsızlık olayına karışan büyün faillerin yakalanarak adalete teslim edileceğini belirtti. Yakalanan ve tutuklanan 3 kişinin  D.S., A.G, Y.G olduğu öğrenildi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...