Sabahattin Ali Anı Evi açılışı
Zil takıp oynayacaklardı….

Zil takıp oynayacaklardı….

Editör 2020-05-17 SÜRMANŞET

Bu adam “Ayvalık’ta Mucizeleri başarıyor”

Korona Virüs kapsamında Belediye gelirleri % 90 düşen Belediyeler zor duruma girerken, Ayvalık Belediyesine, iller Bankasından gelen paylar bu ay ödenmedi!

Edremit Körfezinde, genelde % 50 oranında Belediyelere iller bankası desteği gelirken, Ayvalık Belediyesi geçmiş dönem borçları yüzünden bu ay beklenen en az 1,5 milyon lirayı alamadı!

Maaş ödeyemeyecek diye zil takıp oynayacaklar vardı...

Ayvalık Belediyesini batıran CHP’nin elinden, 285.242.735.- TL borç batağıyla devralan Mesut Ergin, 14 aydır yaptığı hizmetlerle halkın gönlünü kazandı. 14 aydır Belediye’de maaşları tıkır tıkır ödeyen Başkan Mesut Ergin, bu ay Belediye çalışanları mağdur olmasın diye zor şartlarda yine mahcup olmadı ve personel maaşlarını ödedi. Geçmiş dönemin CHP’li Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in aylarca maaş ödeyememesi ve Belediye kapısına Molotof atılmasına ve bazı personellerden “açı, açım” çığlıkları atılmasına karşın, dertler bitmemiş ve personel perişan edilmişti.

Başkan Ergin, “Umut sakla”…

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, personel maaşlarının ödenmesinden sonra yaptığı bir paylaşımda, Metin Altıok’a ait

“ Yarın farklıdır bugünden,

Adı değişir hiç olmazsa.

Kara bir suyu

Geçiyoruz şimdilerde

Basarak yosunlu taşlara.

Sen bugünden yarına

Birazcık umut sakla.” Sözlerini paylaştı…

Hevesleri kursağında kaldı..

Yaşanan olağanüstü durum karşısında yine maaşları ödeyen Başkan Ergin’e karşı, propaganda yapmaya hazırlanan bir grup muhalif kanadın zil takıp oynamaya hazırlandığı süreçte, hevesleri yine kursaklarında kaldı!

Yaşanan bu durum karşısında beklentileri boşa çıkanlara karşı Ayvalık Belediyesi Kültür Müdürü Erkan Cilak, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda yaşanan gerçekliği tüm çıplaklığı ile gözler önüne serdi. Cilak, İller Bankası Belediyemize bu ay ödeme yapamadı. Malum Belediyenin kiradaki mülklerinden, işgaliyeden (coronavirus tedbirleri suresince alınmayacağını açıklamıştı), restoranlarından, düğün salonlarından, kafeteryalarından, plajlarından tedbirler gereği kapalı olduğu için herhangi bir geliri de yok. Vergi tahakkuk etse de , dışarı çıkma yasağı , ve çıkamayanlar nedeniyle toplanan çok az... Ve çok kişi için şartlar oluşmuştu, tamamdı artık bu ay maaşları ödeyemez ve "maaşları zamanından önce ödüyoruz" metaforu çökecekti... Beklediğiniz olmadı di mi? Tüh beee.... Çünkü yoklukta sıfırda, yine ödedi... Mesut Ergin'in kendi kullandığı sözlerindendir "niyeti iyi olanın akıbeti iyi olur.". "Nasıl ödedi" bir sorudur da ,asıl soru, zamanında bu kısıtlar yokken aylarca nasıl ödenemedi?” diyerek yazılı mesaj paylaştı.

Özel Haber: Doğan Doğan/Ayvalık

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...