MURAT YÜZGÜNÇ MR ZEYTİNCİLİK
200 MİLYONLUK HAYALİ İHRACAT

200 MİLYONLUK HAYALİ İHRACAT

misi 2021-10-05 SÜRMANŞET

200 MİLYONLUK HAYALİ İHRACAT

Ticaret Bakanlığı, Maliye ve KOM göreve!

İZMİR-ALİAĞA Merkezli Sugurya Gemi Dönüşüm şirketinin 200 milyon liralık hayatı ihracat yaparak Devletin resmi kurumlarını tokatladığı ortaya çıktı!

Son günlerde Edremit Körfezi başta olmak üzere “Karapara aklama” işi yapan Sugurya A.Ş adlı bir şirketin faaliyetlerini takibe alan Ses Haber merkezi, Dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik suçlarından adli sicilleri bozuk olan Arslan kardeşleri takibe aldı! Mustafa Arslan’ın liderliğini yaptığı Hayali İhracat şirketini aile şirketi olarak göstermek için ablası Öznur Arslan’ı yönetim kurulu başkanı yaptılları, aynı suçlardan sabıkalı kardeşleri Muhsin Arslan’ı da şirketin para kaynaklarını 3.kişiler üzerinden gayrımenkule çevirmekte görevlendirdiği anlaşıldı. Ayvalık Hacı Veliler köyünde “Cinci hoca” olarak bilinen Murat Yüzgünç’ün de “siyaset ve Bürokratlar” üzerinde baskı kurarak dokunulmazlık kazandırdığı “Hayali İhracat” dosyasında, yurt dışından gelmediği halde gelmiş gibi evrak üzerinde 10 milyonlarca dolar değerinde faturalar kesildiği anlaşıldı. Hollanda merkezli kendi kurdukları OffShore şirketleri üzerinden olmayan ve gelmeyen mallara hayati ticaret yaptıkları anlaşıldı.

Milyon dolarlık faturalar var!

Gana merkezli SUGA INC adlı şirketin Gaz Tribünü, enerji Tribünü adı altında 8.710.000 milyon dolarlık fatura kestiği, Türkiye’de bulunan KUVA Enerji adlı bir şirketinde 2020 yılında 197.197.00 dolarlık fatura kestiği, Sugurya A.Ş.nin de Place of Resıdence Ghana-Accra adresine 10.192.344 milyon dolarlık ve TEMA SHİP RECYCLİNG şirketine de 900.900 dolarlık fatura kestiği yine Hollanda ve Gana’da hayali şirketler kurmuşlar! Offshore hesaplara para aktardıkları anlaşıldı.

200 milyon liralık hayali ihracat yapıldığı belgelerde tespit edilmesinden sonra, devletin resmi kurumlarının Sugurya A.Ş’yi incelemeye alması ve ilk etapta tespit edilen 200 milyon liradan başka hangi ticari işlemlerde hayali alım-satım yapıldığının ortaya çıkartılması istendi. Ses Haber merkezine ulaşan bilgi ve belgeler incelendiğinde , “SUGURYA GEMİ GERİ DÖNÜŞÜM A.Ş’ne ait muhasebe hesaplarına bakıldığında 2020 yılında bilançosunda yurt dışı gelirlerinin 200 milyon civarında ihracat kayıtlı işlem yapıldığı buradan elde edilen gelirin muhasebeye girmediği, Öznur Arslan’ın talimatıyla Hollanda ve Gana’da kurdurduğu ofshore şirketlere para aktarıldığı görülecektir” sözleri dikkat çekti. MALİ Şube tarafından incelenmesiyle, yeni bir suç şebekesinin, yeni suçlarıyla dosyalara dahil olması bekleniyor! Aliağa-Ayvalık arasında çok sık hakaret eden Hayali İhracat üyelerinin, son 3 yılda inanılmaz servetlerinin kaynağını açıklamaları için MASAK’ın da devreye girerek devletin uğradığı vergi zararlarını tespit etmesi bekleniyor.

Milyonlarca liralık “Nitelikli dolandırıcılık” iddiasıyla soruşturma geçiren Mustafa Arslan, Muhsin Arslan ve Öznur Arslan adlı şirket yöneticilerinin foyaları bir bir ortaya çıkıyor! Nitelikli Dolandırıcılık, Taciz, Resmi Belgede sahtecilik, Kamu kuruluşlarını zarara uğratmak amacıyla dolandırıcılık gibi birçok suçtan haklarında dava açılan, ceza alan Mustafa Arslan ve Muhsin Arslan kardeşler Hollanda da “BANOMADBV” adlı şirket kurarak, kara paralarını OFFSHORE hesaplara aktarmaya başladıklarını daha önceki haberlerimizde gündeme getirmiştik. Banamadbv adlı şirketin Group CEO’su olarak Mustafa Arslan’ın kayıtlı olduğu görüldü. Şirketin Hollanda’da faaliyet alanı olarak “Yeşil gemi geri dönüşüm (Gemi söküm işleri) olarak kayıt yaptırdıkları anlaşıldı.

ÇOK ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/BALIKESİR

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...