10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
250 adet telefon nerede?

250 adet telefon nerede?

misi 2019-06-14 SÜRMANŞET

Vurgun 2,5 milyon lira!

Büyükşehir’de geçmiş yönetimin vurgunları bitmek bilmiyor. Yaşanan vurgun dosyaları her gün gündeme taşınırken, yayınlanan haberin ihbar kabul edilmesi amacıyla Balıkesir Cumhuriyet Savcılarına göreve davet ediyoruz.

Geçmiş dönem yönetiminin her yerinden yolsuzluk fışkırıyor! Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin anlaşmalı olduğu GSM operatörü Turkcell’den kullanılan Belediye kurumsal hat faturalarından ödenmek üzere alınan 250 adet IPHONEX telefonlar buhar olup uçtu!

2018 yılında Büyükşehir Belediyesine teslim edilen sıfır kutusunda ve piyasa değeri 10 bin lira olan cep telefonlarının yerinde yeller ediyor. Her gün yeni bir yolsuzluk ve vurgun olayının ortaya çıktığı Büyükşehir Belediyesinde yok olan cep telefonları bulunamıyor. Aylardır cep telefonlarına ulaşmak isteyen Büyükşehir’in yeni ekibi, yok olan cep telefonları için her ay Turkcell firmasına 250 bin lira fatura ve telefon bedeli ödüyor. Büyükşehir Belediyesinde duyuru yapılarak ellerinde bedavadan dağıtılan cep telefonu bulunanların getirip teslim etmeleri istenirken, bu çağrıya oyan 1 kişi telefonu iade etti! 249 cep telefonuna ise ulaşılamadı!

Cep telefonlarını kimlere verildi!

Büyükşehir kasasından her ay faturası ödenen cep telefonlarının kimlere peşkeş çekildiği, hediye edildiği, sevgililere dağıtıldığı, hangi gazetecilere ve bürokrasinin hangi noktalarına dağıtıldığı bulunamazken devreye Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu girdi. Türkcell firmasından IMEI numaraları istenerek, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan IMEI Sorgulaması talep edildi. Böylece hangi numaranın bu telefonları kullandığı tespit edilerek Büyükşehir’e zimmetli telefonları kullananlar hakkında adli ve idari işlem başlatılacağı öğrenildi. Bilgi Teknolojileri kurumundan çok yakın zamanda kullanıcı numaraları ve bu numaraları kullanan kişilerin isim listesinin kamuoyuna ilan edilmesi bekleniyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...