MR ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI
AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ AV.ADİL ÇELİK’TEN ALTIOLUK BALIKÇIBARINAĞI MÜJDESİ

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ AV.ADİL ÇELİK’TEN ALTIOLUK BALIKÇIBARINAĞI MÜJDESİ

misi 2020-09-08 SÜRMANŞET

1977 yılında yatırım programına alınıp, 1980 yılında yapımı tamamlanan, 40 rıhtımlı, 60 rıhtımsız olmak üzere toplam 100 barınak kapasitesine sahip Altınoluk Balıkçı Barınağı’nın mevcut durumuyla yat ve tekneler için yetersiz olduğunu belirten Çelik; “Altınoluk Limanı’mızda rüzgar ve fırtınalar sebebiyle liman içerisine giren yüksek dalgalar teknelere zarar veriyor, mevcut haliyle yetersiz olan limanımızın büyütülmesi gerekiyor” dedi.

15 MİLYON TL BEDELLE, 2021 YATIRIM PROGRAMINA TEKLİF EDİLDİ

Sözlerine devam eden Çelik; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn.Adil Karaismailoğlu ve  Altyapı Yatırımları Genel Müdürümüz Sn.Yalçın EYİGÜN ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, Edremit Altınoluk Balıkçı Barınağı’nın büyütülmesi konusunda hemfikir olarak, 15 Milyon TL bedelle 2021 yatırım programına teklif edilmesini sağladık” dedi.

BÖLGEMİZE DEĞER KATACAK PROJE

Çelik; “Liman projesinin, yatırım programına alınması ve diğer süreçler, tarafımızdan takip edilmektedir. Bölgemize değer katacak bu projenin; hemşehrilerimize, balıkçılarımıza, körfezimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...