10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
AKIN’DAN İMAMOĞLU’NA ALENİ OPERASYON

AKIN’DAN İMAMOĞLU’NA ALENİ OPERASYON

misi 2024-03-25 POLİTİKA

AKIN’DAN İMAMOĞLU’NA ALENİ OPERASYON

Ahmet Akın’ın DEM’lilere yönelik “şerefsiz” çıkışının arkasında Kılıçdaroğlu ekibi var. Necdet Saraç’ın Kılıçdaroğlu ekibinden olduğu biliniyor. Akın bu son çıkışı ile Balıkesir’de Kuvvacılık oynarken aslında siyaseten İmamoğlu’na kaybettirmek istiyor.

Ahmet Akın’ın siyasi ikiyüzlülüğü deşifre oldu. Birsen Temur Saraç’ın HDP’den milletvekili olduğu ortaya çıktı. Temur’un kocasının da Kemal Kılıçdaroğlu’nu kurultay sürecinde televizyon televizyon gezip savunduğu biliniyor.

İMAMOĞLU İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

 

Afyon’da Burcu Köksal’ın da Kılıçdaroğlu’na yakınlığı biliniyor. Köksal’ın son çıkışından sonra İmamoğlu “Partiden istifa etmeli” demişti. Bu operasyonun ardından Kılıçdaroğlu ve onun Balıkesir’deki operasyon şefi Necdet Saraç düğmeye basarak Ahmet Akın’a “DEM’liler şerefsizdir” çıkışını yaptırdı. Buradaki amacın Balıkesir’de milliyetçi oyları toplamanın yanı sıra İmamoğlu’na rest çekmek ve ona İstanbul’da gidebilecek Kürt oylarının önüne geçmek olduğu ortaya çıktı.

 

CHP’NİN MİKSERİ AHMET AKIN

 

Bugüne dek değil birine incitici söz söylemek abicim ablacım söylemi ile oportünist çizgi çizen Ahmet Akın’ın DEM’lilere şerefsiz demesi Akın’ın söylemine imajına ters. Ancak yukarıdan emir alan, Necdet Saraç gibi Kılıçdaroğlu ekibinden olan birilerinin düğmeye basması ile mecbur diyet borcu ödeyen Akın’ın bu çıkışı yaptığı konuşuluyor. İstanbul’da son düzlükte CHP’nin ve İmamoğlu’nun seçim kaybetmesi için son kozunu oynayan Ahmet Akın’ın, 1 Nisan’dan sonra Necdet Saraç ile birlikte Kılıçdaroğlu’nun gelmesi için çalışmalara başlayacağı öne sürülüyor. Çakma Kuvvacı Akın’ın Necdet Saraç ile birlikte seçim kampanyasını HDP’den aday olan Birsen Temur yönetiyor.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...