KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
AKPINAR VAKFI KÖRFEZDEN ELİNİ ÇEKMİYOR

AKPINAR VAKFI KÖRFEZDEN ELİNİ ÇEKMİYOR

Editör 2020-05-07 SÜRMANŞET

Akpınar Vakfından Edremit Körfezi kamuoyuna açıklama yapıldı. Edremit Körfezinin her noktasında hayır işleri yapan Edremit'in köklü ailelerinden olan Akpınar ailesi adına yapılan açıklamada, " Muzaffer Akpınar Vakfı, iş adamı, merhum Yılmaz Akpınar tarafından, babası eczacı ve Milletvekili Muzaffer Akpınar ve annesi Leman Akpınar’ın ölümünden sonra kurulmuştur. Bugüne kadar Edremit körfezinin tamamında, çok sayıda eğitim ve sağlık tesisi yaparak devlete teslim etmiştir.

Mülkiyetini Edremit Belediyesine bağışladıkları, Hükümet konağı karşısındaki tarihi binanın, Belediye tarafından restore edilmesinden sonra, bu binanın bir ölümünde mikro kredi Edremit şubesini hizmete sokmuştur. Grameen mikto kredi kurumu, Hindistan’dan başlayarak dünyaya yayılan ve Türkiye’de de örgütlenen bir finansal yardım kuruluşudur. Ürerime katılmak isteyen ev hanımlarına, faizsiz küçük krediler vermektedir. Edremit şubesinin finansmanı da Akpınar Vakfı tarafından yapılmaktadır.

Kadıköy Leman Akpınar Ortaokulu’nun bahçe düzenlemesi ve spor sahasının yapımı henüz tamamlanmıştır.

Covit 19 belasıyla topyekûn uğraşmamız şu günlerde, ihtiyaç sahiplerine, çok miktarda erzak kolisi, Edremit Belediyesinin aracılık ve yardımlarıyla dağıtılmıştır.

Akpınar vakfının genel başkanı, Yılmaz Akpınar’ın oğlu 1962 doğumlu Muzaffer Akpınar’dır. Kendisi TURKCELL’in kurucularından ve ilk CEO’sudur. Şu anda, diğer işlerinin yanında, ağırlıklı olarak enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Bir taraftan da eşi, Psikolog Defne hanım ile beraber, çocuklara yönelik sosyal yardım projeleri yürütmektedirler.

Muzaffer Akpınar vakfı; Bundan sonra da Edremit körfezinde sosyal sorumluluk projelerinin içinde olacaktır." sözleri yer aldı.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...