MR ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI
AKSA BUNU YAPARSA TAŞERON NE YAPMAZ?

AKSA BUNU YAPARSA TAŞERON NE YAPMAZ?

misi 2022-11-28 POLİTİKA

AKSA BUNU YAPARSA TAŞERON NE YAPMAZ?

DOĞALGAZ BORU HATLARINDA VURGUN(MU) VAR?

BALIKESİR’İN DOĞALGAZ HİZMETİNİ SAĞLAYAN AKSA DOĞALGAZ DAĞITIM A.Ş., EDREMİT’TE DÖŞENEN DOĞALGAZ BORU HATLARI EPDK İNCELEMESİNE ALINDI.

EDREMİT’TE DÖŞENEN DOĞALGAZ BORU HATLARI VATANDAŞIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE(Mİ) SOKTU?

Edremit’ten sonra Altınkum bölgesinde Doğalgaz boru hatlarını Taşeron firmaya veren AKSA, boru hattı yerine adeta patlamaya hazır boru döşediği iddiaları yargıya taşındı! EPDK tarafından inceleme başlatılan boru hatları için numune alınması ve ihale şartnamesine aykırı yapılan işlemlerin iptal edilmesi bekleniyor! AKSA’nın Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan lisans hakkının yasa ve yönetmeliklere aykırı işler yapıldığı iddiaları üzerine tehlikeye girdiği belirtiliyor!

TEKNİK ŞARTNAMEYE UYMAMIŞLAR!

Edremit Körfezinde Doğalgaz Alt yapısı ve boru hatlarında 80 cm derinlik, 60 cm en, boru altlarına 10 cm sarı kum, boru etrafına 10 cm sarı kum, boru üstüne 30 cm sarı kum, ikaz bandı üzerine 10 cm sarı kum, 30 cm mekanik stabilize dolgu malzemesi, 10 cm kaplama malzemesi koyması gereken Çavdar Harfiyat adlı taşeron firmanın bu şartlara uymadan yaptığı çalışma milyonlarca liralık vurgun olayını olduğu iddialarını gündeme getirdi. Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye düşülen bu boru hattı uygulamasının EPDK tarafından inceleme altına alındığı öğrenildi. Edremit Bölgesinde ortaya çıkan Doğalgaz alt yapı vurgununun Balıkesir’in diğer ilçelerini de tedirgin etti. Bu ilçelerde kazılan boru hatlarından numune alınarak denetleme yapılması isteniyor.

DENETLEME GÖREVLİLERİNİ KİM DENETLEYECEK?

Edremit bölgesinde adeta eziyete dönüşen Doğalgaz boru hatlarını denetlemesi gereken görevlilerin, görevlerini ihmal ettikleri ve görevlerini kötüye kullanarak haksız menfaate çanak tuttukları iddia edildi. Belediye Başkanlarının Bu “yolsuzluk” ilişkilerinin Belediyeye zarar vermemesi için adeta görmezden geldikleri ileri sürülüyor. Balıkesir Merkezden gelen Denetleme görevlisi, AKSA’nın denetleme görevlisi ve Edremit Belediyesinin bölge sorumlusu ile Denetleme görevlisinin bu ihmal içinde oldukları iddia edildi. Edremit Kızılkeçili çayından DSİ’den izin almadan dere yataklarının akışını tehlikeye sokarcasına MİL kumu çalınmasına gözyuman görevlilerin ve resmi araçlarla kum çalınmasına çanak tutanların girift ilişkilerinin mercek altına alınması gerektiği ileri sürüldü.

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/EDREMİT

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...