23 NİSAN KUTLU OLSUN
AKSA YAKALANDI!

AKSA YAKALANDI!

misi 2023-06-01 SÜRMANŞET

AKSA YAKALANDI!

İTİRAF GİBİ MAZERET!

Çalışmaları yürüten firma yetkilileri ve denetleyicilerin itirafları da dikkat çekiciydi. “Dolgu malzemesi yok. Gelince koyacaktık”

Balıkesir ve Edremit körfezinde aylardır Doğalgaz Boru hatlarında yaşanan vurguna dikkat çeken haber ekibimiz, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediye yetkilisiyle beraber yaptığı kontrollerde günlerdir devam eden iddialarını ispat edercesine AKSA Doğalgaz taşeron firmasını suçüstü yakaladı!

ŞOK’A GİRDİLER

Burhaniye’nin Orjan bölgesinde başlayan Doğalgaz boru hatlarında Yönetmelik ve şartnamelere aykırı Doğalgaz borular döşendiği ve dolgu malzemesi kullanılmadığı şikayetleri üzerine olay yerine giden Ses Gazete haber ekibi, Burhaniye Belediye yeklileriyle beraber iddiaların doğruluğunu yerinde görüntüledi.

DOLGU VURGUNU DEVAM EDİYOR

Doğalgaz boru hatlarında Bypass dolgu malzemesi kullanılmadığı ve evlere bağlanan hatların kazılan topraklarla doldurulduğu görüldü. Bunun üzerine Orjan sahilinde deniz keyfi yapan EPDK adına denetim görevi yapan şirket yetkilileri panikledi! Doğalgaz hatlarının bu durumunu görüntüleyen Gazeteciyi tehdit ettiler. Denetlemekle görevli bayan personel ise araçtan inerek uzaklaştı.

Doğalgaz Boru hatlarından milyonlarca liralık dolgu vurgunu yapan AKSA ve alt Taşeron firmaları, Edremit Körfezine adeta boru hattı yerine dinamit döşer gibi çalışma yaparak parasını aldıkları insanların hayatlarını tehlikeye attılar.

AKSA Doğalgaz şirketinin siyasi gücünü kullanarak vatandaşların canını tehlikeye atmaktan çekinmediği de kayıtlara geçti! Ankara’da siyasi abileri bulunan AKSA DOĞALGAZ’ın yaptığı usulsüz olaylar ayyuka çıkarken, bir devlet görevlisinin de çıkıp “kardeşim sen ne yapıyorsun? Vatandaşın canı daha önemli” dememesi yaşanan vurgunun büyümesine yol açtığı iddia edildi.

BİRİ GİTMİŞ BİRİ GELMİŞ!

AKSA’dan iş alan ve yolunu bulduktan sonra devre dışı bırakılan Çavdar hafriyatın yerini alan Akçadağ İnşaat Ticaret Ltd.Şti’de aynı işlere devam ettiği ileri sürüldü. AKSA’nın Balıkesir yüklenicisi olan AYKOL Elektrik ve Doğalgaz Teknik Hizmetler A.Ş yetkilisinin Ayvalık’ta lüks araçlarla sefa sürdüğü ileri sürülüyor. Vatandaşın canını düşünmeyenlerin canını korumakla görevli denetim firması ARZ Mühendislik-Mimarlık şirketinin de “aynı taş aynı hamam” şeklinde çalışmalar yaptığı tespit edildi.

Burhaniye Belediyesi gereğini yaptı!

Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan ve Belediyenin Denetim görevlisinin tespitleri tutanağa geçti. Şirket yetkilileri hakkında işlem başlatılarak Belediye Encümeninden yasal yaptırım kararları alınacağı belirtildi.

AKSA BURHANİYE YETKİLİLERİ HEMEN GELDİLER

Burhaniye Orjan’da yaşanan dolgu vurgunu sonrası ortalık karıştı. Deniz kenarında çay keyfi yaparak denetleyen firma yetkililerinin EPDK’ya şikayet edileceği öğrenilirken, AKSA yetkilileri de hemen göstermelik müdahale ederek, “arkadaşlar böyle olur mu? Hemen düzeltin” diyerek kazılan çukurlara ince kum attırmaya başladılar! Doğalgaz boru hatlarını denetlemesi gereken ancak iş sahasında olmadıkları görülen 06 DFJ 207 plakalı araç sürüsünün tehditleri yaşanan vurgunun yayınlanmasını önlemeye yetişmedi.  

ÖZEL HABER: DOĞAN DOĞAN/BURHANİYE

 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...