10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Almek Kurslarına Ekipman Desteği.

Almek Kurslarına Ekipman Desteği.

misi 2022-11-08 BALIKESİR'DEN HABERLER

Almek Kurslarına Ekipman Desteği.

Ev hanımlarının ve meslek öğrenmek isteyen kadınların yoğun ilgi gösterdiği Altıeylül Meslek Edindirme Kursları devam ediyor. Altıeylül Belediyesi ile Altıeylül Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen kurslarda Tığ Örgü Çanta Yapımı, İğne Oyası, Takı Tasarım, Makine Nakışları, Çocuk Gelişimi, Aşçı ve Pastacı Çırağı, Oyuncak Bebek Yapımı, Tel Kırma, Bilgisayar İşletmenliği ve Ön Muhasebe dallarında eğitimler ve sertifikalar ücretsiz olarak veriliyor.

Altıeylül Belediyesinin bünyesinde devam eden kurslarda eğitim gören kadın kursiyerlere Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın eşi Cemile Avcı’nın girişimleriyle Singer Türkiye tarafından ücretsiz olarak makine desteği sağlandı. Kurslar tamamlanıncaya kadar kalacak olan elektronik destekli dikiş makineleri workshop eğitimleri alan kursiyerlere hizmet verecek.

Almek Kurslarını çok önemsediklerini söyleyen Başkan Avcı: Meslek öğrenmek isteyen kadınlarımızın yanında olduk olmaya da devam ediyoruz. Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezimizde şuan da 11 dalda ücretsiz eğitimler veriliyor. Ayrıca Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile yaptığımız protokol kapsamında kurslarını tamamlayan kadınlarımıza mikro kredi desteği de sağlıyoruz. Mesleğini öğrenmiş ancak kendi işletmesini kuramayan kadınlarımızın da yanında olmak istedik ve bu doğrultuda adımlarımızı atarak mikro kredi uygulamasını başlattık. Şimdi de eşim Cemile hanımın girişimleriyle Singer marka dikiş makineleri kursiyerlerimizin hizmetinde olacak. Ben bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum. Dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...